reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs iPhone Xs Max

iPhone Xs Max Türkiye’de karaborsaya düştü; fiyatlar rekor seviyede

iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin yurt dışında satışa sunulmasının ardından yeni cihazlar Türkiye’de karaborsaya düştü.

iPhone ilanlarına bakıldığında dudak uçuklatan fiyatlarla karşılaşıyoruz. iPhone Xs Max modelinin 64 GB’lık versiyonu 11 bin TL‘ye, iPhone Xs Max’in 512 GB’lık versiyonu 15.499 TL‘ye, iPhone XS 512 GB  14.900 TL‘ye satılıyor. Evet yanlış duymadınız. Yurt dışında bu fiyatların neredeyse yarı fiyatına satılan yeni iPhone’lar Türkiye’de dudak uçuklatan fiyatlarla satılıyor. 20 bin TL‘ye satılan iPhone Xs Max’i de gördüğümüzü unutmadan söyleyelim.

iPhone Xs Max, boyut açısından iPhone 8 Plus’la aynı boyutlarda olsa da çerçevesiz tasarım sayesinde daha büyük ekranla geliyor. 6,5 inçlik OLED ekranıyla dikkatleri üstüne çeken model, Apple fanlarının yeni gözdesi olacağa benziyor. 458 ppi piksel yoğunluğa sahip ekranın piksel çözünürlüğü ise 2.688 x 1.242. iPhone Xs modelinde olduğu gibi 7 nm üretim süreciyle üretilen A12 Bionic işlemcisinden güç alan telefon, performansta sınırları zorluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X’un izinden giden iPhone modeli: iPhone Xs

iPhone Xs modeli geçtiğimiz yıl piyayasa sürülen iPhone X’un başarısını sürdürmeyi amaçlıyor. Tasarım açısından iPhone X ile aynı olan iPhone Xs, renk seçeneklerine eklenen altın renkli gövdesiyle dikkat çekiyor. IP68 sertifikası sayesinde telefon suya karşı da dayanıklı. Telefonun gövdesinde ise bir önceki modelde olduğu gibi paslanmaz çelik ve cam malzemeleri kullanılıyor.

Video