reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mercedes Vision Gran Turismo’nun, Batman’in otomobiline dönüşümü nasıl gerçekleşti? [Video]

Mercedes ile Warner Bros ortaklığından doğan keyifli proje, süper kahramanlar ile gerçek dünyanın önemli otomobillerini bir araya getirdi.

Advertisement

Mercedes’in resmi kaynakları üzerinden ekim ayında duyurduğu Justice League ortaklığı, süper kahramanlara eşlik eden süper otomobilleri beyaz perdeye taşıdı. 17 Kasım‘da vizyona giren ve beklentileri karşılayan filmde, Mercedes’in son jenerasyon E-Serisi ve G-Serisi gibi modellerini kendisine yer buldu. Kağıt üzerinde bile dikkat çekmeyi başarın bu modelleri gölgede bırakan parçaysa Batman yani milyoner Bruce Wanye‘in kullandığı AMG Vision Gran Turismo oldu. 577 beygir güç ve 800 Nm tork üreten 5.5 litrelik twin-turbo V8 makinesiyle beyaz perdedeki yerini alan bu canavar, Batmobile’ın ardından filmde yer almış tüm zamanların en iddialı otomobili olmaya adaydı.

Çizgi roman tadında

Film öncesinde sahnelerden gelen fotoğraf kareleriyle karşımıza çıkan araçlar, vizyon tarihinin iki hafta sonrasında kamera arkasıyla birlikte karşımıza çıkıyor. Mercedes’in resmi Youtube kanalı üzerinden paylaştığı bu keyifli videonun içerisinde, çizgi romanı aratmayan tasarımsal kareleri görmek de işin keyfini bir kat daha artırıyor. DC’nin yanı sıra Mercedes’in kreatif direktörlerinin görüşlerinin de yer aldığı videoda, GT Gran Turismo’nun nasıl film için hazırlandığına da şahit oluyoruz. Ayrıca bu ortaklığın önümüzdeki süreçte Aquaman ve Wonder Woman 2 filmlerinde de devam ettirilmesi gündemde. Sözü fazla uzatmadan sizleri her anından ayrı keyif alacağını video ile baş başa bırakalım.

VİDEO
https://youtu.be/1tKxMmfo1rc