reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Supra

Yeni Toyota Supra’ya TRD dokunuşu

Japon otomobil devi, uzun zamandır beklenen beşinci nesil Toyota Supra modelini geçtiğimiz ay tanıttı. 17 yılın ardından yollara dönmeye hazırlanan bu özel coupe, spor otomobil meraklıları tarafından heyecanla karşılaşmış ve A90 Supra’nın ilk üretim modeli bir açık artırmada 2,1 milyon dolara alıcı bulmuştu. Bu ışıltılı dönüşün hemen ardından, markanın performans departmanı TRD de elini çabuk tutarak, yeni Toyota Supra için bir modifikasyon kiti hazırladı. Sonuçta bahsi geçen otomobil Supra olunca, modifikasyon da kaçınılmaz oluyor.

GR Supra Performance Line Concept TRD adıyla tanıtılan bu yeni versiyon, gelecekteki Toyota Supra müşterilerine otomobillerini nasıl modifiye edebilecekleri hakkında fikir veriyor. TRD, karbon fiber parçalar kullanarak yaptığı değişiklikler ile aerodinamik yapıyı geliştirmeye odaklanmış. Kenarlarında büyük kanatlar bulunan ön spoyler, yan marşpiyeler, arka difüzör, bagaj spoyleri ve yan kanatçıklarla yüksek hızlardaki hava akışını düzenleyen TRD, ayrıca kapılarda yer verdiği karbon parçalarla da, tüm bu aerodinamik dokunuşlara tam anlamıyla ince ayar yapmış. Ön bölümdeki eklentiler downforce’u artırarak, yüksek hızlarda ön aksın yola daha sıkı basmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz detaylar belli değil

GR Supra Performance Line Concept TRD, tüm bu parçalar ve 19 inçlik yeni jantlarıyla standart modelden çok daha agresif bir forma kavuşmuş durumda. Ancak tüm bunlara karşılık TRD, motor modifikasyonu ile ilgili henüz bir detay paylaşmış değil.