reklamı kapat

POPÜLER

Nubia Alpha katlanabilir akıllı telefon
Nubia Alpha katlanabilir akıllı telefon

Şubat ayında tanıtılacak en ilginç akıllı telefon modeli [Video]

11 Şubat 2019

Önümüzdeki ay sonunda düzenlenecek MWC 2019’da birçok katlanabilir akıllı telefon tanıtılacak. Ancak bunların en ilginci Nubia Alpha olacak gibi görünüyor.

Arkasında ZTE yer alan Nubia‘nın yeni akıllı telefonu Alpha, hatırlarsınız daha önce konsept olarak gösterilmişti. İşte bu model, satışa hazır tam sürümüyle MWC 2019 kapsamında lanse edilecek gibi görünüyor. Firmanın “Flex Your Life” adını verdiği tanıtımla müjdesini verdiği model, gerçekten ilginç görünüyor. Akıllı saat ya da bir bileklik formunda tasarlanan modelin merkezinde, esnek bir OLED ekran yer alıyor. Katlanabilen bu ekranıyla fark yaratan cihaz, daha önce duyduğumuz kadarıyla 4G LTE desteğine sahip . Ön yüzünde büyük bir kamera yer alan ürün, metal bir kayış üzerine kuruluyor. Altında şarj için dört pinli bir port yer alan Nubia Alpha, sadece tek bir fiziksel butona sahip. Özel yakınlık sensörüyle ekran yönünü baktığınız açıya göre ayarlayan ürün, gerçekten ilginç bir seçenek ortaya koyuyor.

Nubia Alpha katlanabilir akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon pazarını Samsung Galaxy Fold başlatacak

Bildiğiniz üzere Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Katlanabilir telefonun pil kapasitesi konusunda iki farklı bilgi var. Bazı kaynaklar 6.200 mAh (2 x 3.100 mAh), bazı kaynaklar ise 4.400 mAh (2 x 2.200 mAh) pilden bahsediyor. Modelin arkasında kesin olarak üçlü kamera sistemi yer alıyor. Önde ise çift kameranın yer alabileceği konuşuluyor.