reklamı kapat

POPÜLER

switchpod gorillapod vlog tripodu

Gorillapod rakibi akılcı vlog tripodu: SwitchPod [Video]

Vlog çekimlerinde YouTuber’lar genelde Gorillapod kullanıyor. Ancak Gorillapod’un bazı eksi yanları bulunuyor. İşte yeni tanıtılan SwitchPod bunları kapatıyor.

Gorillapod, esnek bacakları sayesinde vlog çekimleri için oldukça kullanışlı bir seçenek oluşturuyor. Bu tripod modelinde bacaklar bir araya geldiği ve kıvrıldığı için elde çekim yapmak oldukça kolay. Ancak bu esnek bacaklar sabit çekimlerde can sıkabiliyor. Gorillapod konulduğu zeminlerde zaman zaman özellikle ağır kameraları dengede tutmakta zorlanabiliyor. İşte SwitchPod bu sorunu ortadan kaldırıyor. Gorillapod’a oranla oldukça ufak bir yapısı ve katlanabilir bacakları bulunan ürün, direkt olarak vlog çekimlerine özel olarak tasarlanmış. Metalden üretilen SwitchPod, istenirse “ball head” olarak geçen tripod kafalarıyla da kullanılabiliyor. Esnek olmadığı için Gorillapod’un takıldığı yerlere tutturulamayan ürün, buna ihtiyaç duymayanlar için çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Gorillapod‘un kullanılmaz hale getirdiği binlerce kamera bulunuyor.

switchpod gorillapod vlog tripodu
switchpod gorillapod vlog tripodu
switchpod gorillapod vlog tripodu
switchpod gorillapod vlog tripodu
switchpod gorillapod vlog tripodu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SwitchPod, Gorillapod’a oranla daha kullanışlı bir seçenek

Bu akılcı vlog tripodu Kickstarter’da çok büyük bir başarıya ulaştı. Koyulan 100 bin dolarlık hedefi tam 298 bin dolara taşıyan ürün, yapılacak en az 79 dolar bağış ile 2019 Ağustos ayında elde edilebiliyor. Satışa çıktığı zaman daha pahalı olacağı açıklanan ürün, DSLR kameralar yanında ufak kompakt modeller ve akıllı telefonlarla da aktif olarak kullanılabiliyor.