reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro için dikkat çeken Avrupa iddiası

Mart ayı sonunda resmen tanıtılacak P30 ailesinin en üstündeki model Huawei P30 Pro, dikkat çeken bir Avrupa detayıyla gündemde.

Huawei P30 ailesi, günlerdir hem teknik hem de tasarımsal olarak gündeme geliyor. MWC 2019’dan sonra karşımıza çıkacak modellerden Huawei P30 Pro, önemli bir haberle gündeme geldi. Söylendiği kadarıyla telefonun bir 5G versiyonu da olacak. Burada firmanın kısa süre önce Barong 5000 adıyla tanıttığı 5G modemi kullanacak denilen versiyon, ilginç olarak başta sadece Avrupa’da satışa sunulacak deniyor. Avrupa’da henüz 5G altyapısının hazır olmadığı biliniyor ancak firma yine de çıkış burada yapacak gibi görünüyor. Bu biraz garip dururken, 5G Huawei P30 Pro modelinin daha sonra 5G altyapısının olduğu diğer ülkelere da götürüleceği söyleniyor. Burada da öncelik Güney Kore olacak gibi duruyor. Çünkü firma telefonlarını Amerika Birleşik Devletleri’nde satamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro, P30 ve P30 Lite hakkında neler biliyoruz?

Huawei P30 Pro arkasında dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Bu dörtlü kameranın hemen yanında ise flaş ve üç boyutlu algılama amacıyla ToF sensörü yer alıyor. Modeldeki kamera sisteminin merkezinde 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel Sony IMX607 sensör yer alıyor. Huawei P30’un arkasında ise üçlü kurulum yer alıyor. Burada ise Mate 20 Pro’da da kullanılan kamera modülü yer alıyor. Huawei P30 Pro‘da 6,5 inç, P30 modelinde ise 6,1 inç OLED ekran yer alıyor. İki telefona da 2018 sonunda tanıttığı Kirin 980 işlemci ile güç verecek denilen firmanın, normal modele 8 GB, Pro modele ise en üst seviyede tam 12 GB RAM koyacağı söyleniyor.

Huawei P30 Lite ise su damlası çentikli bir tasarıma sahip. Oldukça ince çerçevelerinin olduğu söylenen telefon, bünyesinde 6 inç boyutunda Full HD+ bir LCD ekran taşıyor. Gücünü Kirin 710 işlemciden alacağı söylenen modelin, arkasında üçlü kamera kullanılacak deniyor. Burada 20 megapiksel + 16 megapiksel + 2 megapiksellik bir kurulum bizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un dikkat çeken yeni modelleri