reklamı kapat

POPÜLER

Nubia Alpha

Esnek ekrana sahip saat formunda hibrit telefon: Nubia Alpha [Video]

İlk bilgileri geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Nubia Alpha, MWC 2019 kapsamında resmi olarak lanse edildi. Karşınızda gerçekten ilginç bir akıllı telefon / saat karşımı yer alıyor.

Arkasında ZTE yer alan Nubia‘nın yeni telefonu Alpha, kesinlikle MWC 2019’un en garip mobil ürünü konumunda yer alıyor. Bu ürün temel olarak akıllı saat ile akıllı telefonu bir araya getiriyor. Büyük boyutlu bir saat formunda karşımıza çıkan mobil ürün, bünyesinde 960×192 piksel çözünürlüğe sahip 4 inç esnek OLED ekran taşıyor. Bu ekran geriye doğru ciddi şekilde esneyebiliyor. Visionox ile ortaklaşa geliştirilen Nubia Alpha, gücünü akıllı saatler için geliştirilen Snapdragon Wear 2100 işlemciden alıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolaması bulunan ürün, kendi özel işletim sistemini çalıştırıyor. Bünyesinde 500 mAh pil yer alan ürün, iki farklı versiyona sahip. İlk versiyon Bluetooth üzerine kuruluyor ve telefon görüşmeleri ya da mesajları bağlı akıllı telefonunuzdan alınıyor. Diğer versiyon ise eSIM özelliğine sahip. Bu sayede telefondan bağımsız olarak telefon görüşmesi yapılabiliyor ya da mesaj gönderilebiliyor. Önünde 5 megapiksel çözünürlükte bir kamera yer alan Nubia Alpha, birçok konuda (Egzersiz başta olmak üzere) aktivite takibi yapabiliyor. Bu arada modelin 18 karat altın kaplama versiyonu da bulunuyor. Suya karşı dayanıklı olan akıllı cihaza ek olarak firmanın “Pods” adını verdiği bir kablosuz kulaklık modeli de bulunuyor. Bu kulaklık ürünle Bluetooth üzerinden haberleşerek kabloları hayatınızda çıkarıyor.

Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nubia Alpha çok ilginç bir ürün

Gelelim ürünün satış fiyatına. Açıklandığı kadarıyla Bluetooth versiyon 450 euro, eSIM versiyon 550 euro, altın versiyon ise 650 euro fiyat etiketine sahip. Modelin 2019’un üçüncü çeyreğine Avrupa’da satışa çıkacağı açıklanıyor.