reklamı kapat

POPÜLER

Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha

Yılın en ilginci olacak giyilebilir akıllı telefon Nubia Alpha’ya yakından bakış

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir video ile “nubia-α” karşımıza çıkmıştı. Direkt Nubia Alpha olarak isimlendirilen ilginç telefon, IFA 2018 kapsamında da sergilendi.

Arkasında ZTE yer alan Nubia‘nın yeni telefonu Alpha, göreceğiniz üzere benzersiz bir yapıda karşımıza çıkıyor. Akıllı saat  ya da bir bileklik formunda tasarlanan ürün, IFA 2018‘de de sergilenmiş durumda. PhoneArena tarafından görüntülenen model, maalesef henüz kimse tarafından kullanılamıyor. Cam haznenin içerisine gizlenen telefon, mobil dünyanın geleceğini oluşturuyor deniyor. 2018 sonunda resmi olarak satışa çıkacağı açıklanan modelin merkezinde, esnek bir OLED ekran yer alıyor. Katlanabilen bu ekranıyla fark yaratan cihaz, 4G LTE desteğine de sahip deniyor. Ön yüzünde büyük bir kamera yer alan ürün, metal bir kayış üzerine kuruluyor. Altında şarj için dört pinli bir port yer alan Nubia Alpha, sadece tek bir fiziksel butona sahip. Özel yakınlık sensörüyle ekran yönünü baktığınız açıya göre ayarlayan ürün, gerçekten ilginç bir seçenek ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nubia Alpha

Nubia Alpha gerçekten geleceği yansıtıyor mu?

Kurulan yapı genel olarak ilginç ve kullanışlı görünüyor. Ancak akıllı giyilebilir ürünlerin böyle kısıtlı ekranlar ile işi oldukça zor görünüyor. Telefonların değil ama akıllı saatlerin geleceğini gözler önüne koyan ürün, bakalım satışa çıktığı zaman nasıl tepki alacak?

İlgili Video

Telefonun tanıtım videosu