reklamı kapat

POPÜLER

Nubia Alpha Xiaomi Mi Band X

Nubia Alpha benzeri Xiaomi Mi Band X hayali suya düştü

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Xiaomi Mi Band X modeli için maalesef tahmin edilen kötü haber resmi ağızdan gelmiş durumda.

Direkt olarak Xiaomi’nin resmi bir sunumunda “isimsel olarak” görülen Xiaomi Mi Band X, etkileyici bir akıllı bilekliğin yolda olduğuna işaret ediyordu. Modelin yukarıda gördüğünüz Nubia Alpha gibi olması bekleniyordu ve eğer bu gerçek olsaydı şimdiye kadar çıkmış en etkileyici Mi Band modeli olacaktı.

Burada gerçek olsaydı diyoruz çünkü Mi Band X diye bir bileklik yakın zamanda satışa çıkmayacak. Aslında sızıntının ilk günlerinden yana bu ürün hakkında bazı şüpheler bulunuyordu ve bunlar doğru da çıktı. Xiaomi yetkilisi böyle bir ürünün gerçek olmadığını, bunun sadece şirket içi eğitimlerde “sanal ürün” olarak kullanıldığını belirti.

Fakat bu konuda ümitleri tamamen kaybetmemek gerekiyor. Çünkü Xiaomi’nin Nubia Alpha benzeri böyle bir ürünü gerçeğe dönüştürebilecek gücü bulunuyor. Bu sızıntı üzerinden gelen büyük beğeniyi ve heyecanı açık olarak gören Xiaomi, ileride gerçekten fütüristik görünen bir Mi Band modeli ile karşımıza çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band X beklendiği gibi çıkmadı

Peki bahsettiğimiz Nubia Alpha neler sunuyordu? Arkasında ZTE‘nin yer alan Nubia‘nın “telefon” modeli Alpha, MWC 2019’un en garip mobil ürünü olmuştu.

Bu ürün temel olarak akıllı saat ile akıllı telefonu bir araya getiriyordu. Büyük boyutlu bir saat formunda karşımıza çıkan mobil Alpha, bünyesinde 960×192 piksel çözünürlüğe sahip 4 inç esnek OLED ekran taşıyor. Bu ekran geriye doğru ciddi şekilde esneyebiliyor.

Visionox ile ortaklaşa geliştirilen Nubia Alpha, gücünü akıllı saatler için geliştirilen Snapdragon Wear 2100 işlemciden alıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolaması bulunan ürün, kendi özel işletim sistemini çalıştırıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı