reklamı kapat

POPÜLER

netflix
Netflix Türk Dizisi
Netflix Türk Dizisi

Netflix yapımı Türk dizisinin setinden ilk fotoğraflar!

Geçtiğimiz yıl duyurulan Netflix orijinallerine katılacak Türk dizisinin çekimleri başladı. Setten ilk fotoğraflar Netflix’in Twitter sayfasında paylaşıldı.

Popüler çevrim içi yayın servisinin merakla beklenen orijinal Türk dizisi için nihayet çekimlere başlandı. Küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse, geçtiğimiz mayıs ayında popüler çevrim içi yayın platformu Türkçe orijinal içerik müjdesi vermiş ve kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Dizinin yapımı içinse Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin, Gecenin Kraliçesi gibi yapımlarla tanınan O3 Medya ile anlaşıldığı duyurulmuştu. Çağatay Ulusoy‘un başrolünü üstleneceği dizinin kalan detayları ise büyük bir gizemdi. Senaryonun tamamlanmasının ardından nihayet resmi Twitter hesabından set fotoğrafları paylaşıldı.

Netflix Türk Dizisi
Netflix Türk Dizisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul’da gizemli bir macera

Çekimleri henüz başlayan dizide Çağatay Ulusoy’a Ayça Ayşin Turan ve Hazar Ergüçlü eşlik ediyor. Dizinin ismi ise hala paylaşılmayanlar arasında. Netflix, dizinin konusunu ise şu şekilde açıklamıştı: “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur.

Yani “özel güçler” dendiğine göre bizi biraz fantastik bir macera bekliyor gibi görünüyor. Onur Güvenatam baş yapımcılığında çekilen dizi 10 bölümden oluşuyor. Daha önce yapılan açıklamada dizinin 2018 yılında tüm dünyada aynı anda Netflix’te yayınlanacağı söylenmişti. Çekimlerin yeni başladığını göz önüne alırsak dizi yılın son aylarına doğru bizlerle buluşacak gibi.

Güncelleme: Netflix attığı yeni tweet’le ana karakterin adını da açıkladı. “İlk orijinal Türk dizimiz, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın serüvenini anlatıyormuş.” diyen Netflix’in son attığı tweet’i buradan okuyabilirsiniz.