reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Atiye Beren Saat

Beren Saat başrolündeki Netflix dizisinin gizemli sembolü [Video]

Netflix, Beren Saat başrolündeki yeni yerli dizisi için geri sayıma başladı. Peki sokakları da süsleyen posterlerdeki gizemli sembol ne anlama geliyor?

Beren Saat başrolündeki ikinci yerli Netflix orijinal dizisi için artık resmen geri sayım başladı! Netflix’in aralık ayı ajandasında yer alan dizi, 27 Aralık‘ta ilk kez izleyicilerin karşısına çıkacak. Bunun için kısa bir tarih duyuru fragmanı paylaşan popüler çevrim içi yayın servisi, gizemli bir sembolle bizleri buluşturdu. Atiye isimli dizisinin bu sembolü, aynı zamanda sokaklarda da afişlerde boy gösteriyor. Peki bu sembol ne anlama geliyor? Neden öne çıkarılıyor? Bunun için aslında biraz geçmişe gidip dizinin konusunu hatırlamak yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beren Saat, Netflix izleyicileriyle Atiye dizisiyle buluşuyor

Dizi, Şengül Boybaş’ın kaleme aldığı “Dünyanın Uyanışı” isimli kitaptan esinlenilerek oluşturulmuş. Diziye ismini veren Atiye, bir ressam olarak karşımıza çıkıyor. Zaten kısa tanıtım da buna gönderme yapıyor. Mistik bir hikayenin kapılarını aralayacak olan dizide Atiye ailesi ve sevgilisi ile İstanbul’da sade bir hayat sürerken dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişiyor. Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfediliyor. Bu sembolle beraber mistik hikaye derinlik kazanıyor. Atiye bu gizemli olayın peşine düşüyor ve geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlıyor.

Dizi ilk sezonunda 8 bölümle izleyici karşısına çıkacak. En yeni yerli Netflix dizisinin oyuncu kadrosunda Beren Saat’e Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi eşlik ediyor. Yayınlanan kısa tanıtımı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.