reklamı kapat

POPÜLER

Beren Saat Netflix Atiye

Beren Saat başrolündeki Netflix dizisi Atiye’den ilk fragman [İzle]

Beren Saat başrolündeki yeni Netflix dizisi Atiye ilk fragmanı paylaştı. Yapımcı ve yönetmenlerin yer aldığı etkinlikte ilk detaylara eriştik.

Netflix, Hakan Muhafız sonrası ikinci Türk dizisi Atiye için geri sayımı başlattı. Beren Saat ve Mehmet Günsür‘ün başrolleri paylaştığı dizi için ilk fragman da yayınlandı. Globalde The Gift adıyla yayınlanacak olan hikayenin dün gerçekleşen tanıtım etkinliğinde LOG olarak yerimizi almıştık. Yönetmenler Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık’ın sorularımızı yanıtladığı etkinlikte hikayeyle ilgili ilk bakışı da elde etme şansına eriştik. İlk sezonunda 8 bölüm yayınlayacak olan Atiye’de bir kadının kendini yeniden keşfetme yolculuğuna çıkıyoruz. Göbeklitepe’deki keşifin ağır bastığı hikaye bizi oradan alıp Nemrut’a kadar götürecek. Klasik dizi çekimlerinden uzaklaşacağı da kaydedilen yapım, sinematografi açısından ise uzun metrajlı bir film hissiyatı yaratmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beren Saat başrolündeki Netflix dizisi Atiye neyi konu alıyor?

Dizinin ilk bölümünden 15 dakikalık bir kesit izlediğimiz yapımda Atiye karşımıza bir ressam olarak çıkıyor. Hali vakti yerinde bir eşe sahip olan Atiye’nin hayatı hayli yolunda görünüyor. Sürekli aynı sembolü çizen Atiye’nin hayatı ise belli ki ilginç bir keşifle değişecek. Zira kahramanımız ilk sergisine hazırlanırken Göbeklitepe’de Atiye’nin çizdiği sembolün yer aldığı bir keşife imza atılıyor. Bu noktadan sonra hikaye Atiye’nin muhtemelen bu gizemi çözme çabasıyla şekillenecek. Dizi sadece mistik olgulara değil karakterler arası ilişkilere de odaklanıyor. Dizinin resmi özeti ise şu şekilde: “Anadolu toıpraklarındaki bir kazı sırasında yapılan keşif, genç bir ressamın hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesine yol açacaktır.

Netflix yapımında Beren Saat ve Mehmet Günsür’a Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi eşlik ediyor. Dizi ilk sezonuyla 27 Aralık‘ta izleyicilerle buluşacak. İlk fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.