reklamı kapat

POPÜLER

Audi A6

Merakla beklenen yeni Audi A6 ve tüm yenilikleri

Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkan otomobillere bir yenisi daha eklendi. Audi, gerçekleştirdiği basın lansmanında yeni nesil Audi A6’yı tanıttı. 

Lüks sedan modelinin sekizinci neslini temsil eden yeni Audi A6, otomobil dünyasında yeni bir soluk getiriyor. Audi A6; iç mekanı, tümüyle dijital işletim sistemiyle kendi segmentinde çıtayı yukarı taşıyor. Kullanıcıya ses ve titreşimle geribildirim veren MMI dokunmatik işletim sistemi, hızlı ve kolay kullanım sunuyor. Sahip olduğu kapsamlı bağlantı ve sürüş destek çözümleri ise güvenlik ve konforu daha da ileri taşıyor. Yeni A6’nın dikkat çeken sürüş destek çözümleri arasında park asistanı ve  yıl içerisinde daha da geliştirilecek olan garaj asistanı yer alıyor. Otomobilde bununla birlikte otomobilin boylamasına ve yanal hareketini kontrol eden ve otomobilin dar şeritlerde ve kısmen kapatılmış yollarda dahi şeritte kalmasını sağlayan adaptif sürüş asistanı da mevcut. Yeni ve dinamik dört tekerlekten yönlendirme sisteminin tercih edildiği otomobilde yeni süspansiyon sistemi de kullanılıyor. Süspansiyon konsepti, otomobilin yolun zeminine verdiği tepkileri incelikle yansıtıyor.

Audi, yeni A6’yı Avrupa’da iki güçlü motor seçeneğiyle piyasaya sürecek: 340 hp güce sahip 3.0 TFSI ve 210 kW 286 hp güç üreten 3.0 TDI. Her iki motorda da rahatlığı ve verimliliği artırmak için kısmi bir hibrit sistem standart özellikler arasında yer alıyor.

Yeni Audi A6 ne zaman Türkiye’de satışa sunulacak?

Otomobili net Türkiye çıkış tarihi belli olmasa da yeni Audi A6’nın bu yılın ilerleyen aylarında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.