reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy Note 8 Android 10

Samsung Galaxy S8 ailesinde geçilen yeni güncelleme dönemi

Samsung Galaxy S8 akıllı telefon modelleri için çıkışlarının üstünden 3 yıl geçtiği için yeni bir güncelleme döngüsü başlatıldı.

2017 yılında piyasaya çıkan Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, en son gündeme Android 10’a geçiş yapacak haberleriyle çıkmıştı. Bu haber elbette telefonların sahiplerini oldukça sevindirmişti. Ancak daha sonra aktarılan bilgiler kullanıcıların hevesini kursağında bıraktı. Çünkü söylendiği kadarıyla Android 7.0 Nougat’tan Android 8.0 Oreo’ya ve ardından Android Pie’a geçen telefonlar, One UI 2.0 arayüzlü Android 10 güncellemesini almayacak. Telefonların güvenlik güncellemesi almaya devam edeceği, ancak son bilgiler ve durum ışığında Android Pie’dan öteye geçemeyeceği söylemişti. İşte bu güvenlik güncellemesi konusunda da bir değişiklik yapıldı. Söylendiği kadarıyla telefonlar artık aylık olarak değil, üç ayda bir güvenlik güncellemesi alacak. Bu elbette kötü görünüyor ancak yine de telefonların tehlikelere karşı tamamen korumasız bırakılmayacak olması sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S8 sahibi milyonlar bulunuyor

Bu arada firma Türkiye özelinde Android 10 dağıtıma da devam ediyor. Firmanın resmi açıklamasına göre mayıs ayında ise yeni sürüme Galaxy A70, Galaxy A10s, Galaxy A20s, Galaxy A20, Galaxy M30s, Galaxy A6, Galaxy A10 ve Galaxy A6+ modelleri geçiş yapıyor. Şirketin kapalı kapılar ardında Android 11 üzerinde çalıştığı da biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin kendi uygulama marketi AppGallery