reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo oyun telefonu
Lenovo oyun telefonu

Bunu da gördük; yandan pop-up kameralı Lenovo oyun telefonu!

Akıllı telefon sektörünün öne çıkmayan firmaları arasında yer alan Lenovo, yeni Legion oyun telefonu ile şaşırtıcı bir adım atıyor.

Advertisement

Yakında resmi olarak tanışacağımız Lenovo Legion oyun telefonu, XDA tarafından bulunduğu kadarıyla yandan pop-up kamerayla karşımıza çıkacak. Biliyorsunuz pazarda birçok pop-up kameralı akıllı telefon bulunuyor. Ancak bu telefonların hepsi kamerasını üst kısımlarında barındırıyor. İşte bunu değiştiren yeni Legion, yana yerleştirilen kamera ile fark yaratıyor. Peki bunun arkasındaki amaç ne? Günümüzde mobil oyunları canlı olarak yayınlayan kişilerin sayıları artıyor. Bu kişiler telefonlarını yatay olarak kullanıyor ve yan kamera sayesinde oyuncuların kendilerini yaptıkları canlı yayınlara eklemesi kolaylaşıyor. Bu açıdan güzel bir adım atan firma, modelin arkasında da ilginç bir tercihte bulunmuş. Aşağıda görebileceğiniz üzere telefonun 64 megapiksel + 16 megapiksellik çiftli arka kamerası üstte değil orta kısıma yakın bir konumda yer alıyor. Bu da daha önce gördüğümüz bir kullanım değil. Burada da amaç yatayda fotoğraf çekmeyi kolaylaştırmak olarak görünüyor. Gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacak denilen Lenovo Legion oyun telefonu, 144 Hz bir ekran üstüne kuruluyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Legion oyun telefonu şarj konusunda da çok iddialı geliyor

Cihaz firma tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla tam 90W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Pazarın 65W hızlı şarjı standart hale getirmeye başladığı günümüzde 90W gerçekten hem “uçuk”  hem de çok büyük bir artış olarak görünüyor. Gelen sızıntılara göre 5.000 mAh kapasitesindeki pilini sadece 35 dakika içerisinde tamamen doldurabilecek oyun telefonu, kutusundan 90W hızlı şarj cihazı ile çıkmayabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı MIUI 12