reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’den dizel skandalıyla ilgili açıklama

Otomobil dünyasını takip eden etmeyen herkesin aklına şu sıralar Volkswagen deyince doğrudan dizel skandalı geliyor. Dizel araçlarındaki karbon emisyon değerleriyle oynayarak olduğundan çok daha düşük gösteren Alman üretici skandalla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Araçlarımızdaki en önemli parçayı kırdık, sizin güveninizi.” şeklinde duygusal bir girişle başlayan açıklamada Alman üretici en önemli şeyin müşteri memnuniyeti olduğunu ve söz konusu skandaldan etkilenen tüm müşterileriyle birebir iletişime geçeceğinin sözünü verdi.

Peki kim bu müşteriler? Eğer EU6 dizel motor, V6 TDI veya V8 TDI veya EU6 standartlarına uyan benzinli Volkswagen araç sahibiyseniz sorun yok. Ancak 1.2, 1.6 veya 2.0 litre dizel Volkswagen veya Volkswagen grubu aracanız varsa, Volkswagen’in güvenini geri kazanmak istediği kitleye dahilsiniz.

Alman otomotiv devi konuyla ilgilenirken, araçlarının her şeye yola elverişli olduğunu ve güvenli bir şekilde kullanabileceğinizi belirtiyor. Tabii çevreye verdiği zararları saymazsak.