reklamı kapat

POPÜLER

Çizgi roman uyarlamaları yarışına Sony de katılıyor

Marvel ve DC çizgi romanlarından uyarlanan yapımlar hem sinema hem de televizyonda büyük ilgi görüyor. İzleyicilerin talebi arttıkça yeni uyarlama projeler de duyurulmaya devam ediyor. Bu alanda öncüler olarak karşımıza Marvel Stüdyoları ve Warner Bros. çıkıyor ancak Sony de bu büyük yarışa dahil olmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi sevilen kahraman Spider-Man‘in hikayesini şimdiye kadar Sony ekrana taşıyordu. Ardından Marvel Stüdyoları ile yapılan anlaşma doğrultusunda karakterin hakları bölüşüldü. Ancak çizgi roman yarışında elini güçlendirmek isteyen Sony, Spider-Man ile yetinmeyecek. Valiant Comics ile yapılan anlaşma doğrultusunda Harbinger ve Bloodshot sinemaya aktarılacak. Sony böylece Valiant Comics karakterlerinden oluşan bir sinematik evren yaratmayı planlıyor.

Sony’nin Valiant Comics ile sözleşmesi aslen 2015 senesinde duyurulmuştu. O zamanlar kahramanları bir araya getirecek Harbinger Wars filmi planlanıyordu. Senaryoyu da Jeff Wadlow ve Eric Heisserer yazıyordu. Şimdi planlarda değişikliğe gidildi. Yenilenen anlaşma ile birlikte beş filmden oluşan bir dünya yaratılacak. Serinin 2017 ya da 2018‘de vizyona girecek bir filmle başlatılması planlanıyor.

Uyarlanacak ilk iki yapım Peter Stanchek ve Bloodshot karakterlerine odaklanacak. Peter Stanchek, telekinezi gücüne sahip genç bir adam olarak biliniyor. Bloodshot ise nanitler tarafından hayata döndürüldükten sonra bir ölüm makinesine dönüşüyordu. Şimdi bu ikilinin maceralarının ne şekilde ele alınacağı merak uyandırıyor.