reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Spider-Man’den bağımsız Morbius filminden ilk detaylar ortaya çıktı

Spider-Man’in kötüleri Sony’nin yeni planları sayesinde teker teker kendi solo filmine kavuşuyor. Bunlardan biri de yaşayan vampir ismiyle de anılan Morbius olacak. Peki bu kahramanın hikayesi Örümcek Adam olmadan nasıl anlatılacak?

Biliyorsunuz, Marvel çizgi romanlarındaki bazı karakterlerin sinema hakları Sony’nin elinde bulunuyor. Bu karakterleri Spider-Man ve kötüleri olarak kısaca özetleyebiliriz. Geçtiğimiz senelerde yapılan anlaşma doğrultusunda Marvel ve Sony, Örümcek Adamı bir nevi paylaşıyor. Fakat aynısı kötüler için söz konusu değil. Sony stüdyoları da bu fırsatı değerlendirmek ve elindeki karakterleri beyaz perdeye aktarmak istiyor. Bunun ilk örneği olarak gelecek aylarda Tom Hardy’nin rol aldığı Venom‘u seyredeceğiz. Sıradaki kahramanlardan biri de Morbius.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Hashtag Show‘un haberine göre Sony, Marvel çizgi romanlarına olabildiğince bağlı bir uyarlama yapmak istiyor. Bunun yanında Morbius‘un orijin hikayesinin anlatılması bekleniyor. Kısaca özetlemek gerekirse başarılı bir bilim adamıyken yaptığı deneyler sonucunda vampire dönüşen bir karakter görüyoruz. Asıl amacı kan hastalıklarına çare bulmakken kendini nefret ettiği bir canlıya dönüştürmüş oluyor. Hayatta kalabilmesi için her vampir gibi kanla beslenmesi ve güneşten uzak durması gerekiyor. O da bu zorunluluğu masum insanlar yerine kötü insanları öldürerek gideriyor. İşte uyarlanacak filmin tam olarak bu hikayeyş anlatması, sadece Spider-Man‘i her şeyden uzak tutması bekleniyor. Bakalım Spider-Man’den bağımsız Morbius nasıl olacak?

İlginizi çekebilir

Spider-Man Homecoming fragmanı