reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en hızlı otomobillerinden biri Çin’den geliyor

Formula E teknolojileri üzerinde geliştirmeler yapan NextEV firması dünyanın en hızlı otomobillerinden birini tasarlamak adına kolları sıvadı. Henüz konsept aşamasında olan modelin tasarım detayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Elektrikli formula takımı ile tanınan NextEV, yarış pistlerindeki elektrik teknolojisini asfalta taşıma konusunda emin adımlarla ilerliyor. Bu proje kapsamında üretilecek olan elektrikli otomobilin ilk konsept çizimleri de ortaya çıktı. Oldukça keskin hatları ile dikkat çeken konsept modelin tasarımı, erişebildiği yüksek hız sonucu ihtiyaç duyacağı aerodinamik kriterlere uygun olarak tasarlandı.

NextEV’in elektrik teknolojisinin sokaklardaki temsilcisi olacak olan model için henüz bir isim düşünülmüş değil. Markanın tasarlayacağı elektrikli modelin geçtiğimiz günlerde Rimac firmasının elektrikli modeli Concept S ile birlikte Porsche 918 Spyder ve LaFerrari gibi modeller ile amansız bir mücadele içerisine girecek.

nextev2
1360 beygir güce sahip NextEV’in elektrikli konsept modelinin 0’dan 100’e 3 saniyenin altında erişmesi bekleniyor. Kasım ayında kesinlik kazanıp ortaya çıkması beklen markanın elektrikli konseptinin sınırlı sayıda sunulacağı açıklandı.

İLGİLİ HABERLER