reklamı kapat

POPÜLER

NextEV, 1360 beygirlik elektrikli hiper otomobilinin ilk resmi görselini yayınladı

NextEV, merakla beklenen elektrikli hiper otomobilinin ipuçlarını içeren ilk resmi görselini tanıtım etkinliği öncesi gün yüzüne çıkardı.

Formula E ile başladığı yarışı sokaklara taşımak konusunda oldukça iddialı olan Çin merkezli üretici NextEV, 21 Kasım‘da Londra’da düzenleyeceği etkinlikle tüm dünyanın karşısına çıkaracağı elektrikli hiper otomobil modelinin ilk resmi detaylarını ortaya çıkardı. Geçtiğimiz günlerde Nürburgring‘de gerçekleştirilen test sırasında kameralara yakalan elektrikli hiper model, firmanın bu ligdeki ilk temsilcisi olmaya hazırlanıyor.
nextevhypercarteaser

Marka tarafından BlueSkyComing etiketiyle twitter üzerinden ilk resmi görselleri paylaşılan modelin tamamen elektrikli motoruyla 1.360 beygir değerine sahip olması bekleniyor. NextEV’in hiper canavarının 0‘dan 100‘e erişme süresinin üç saniyenin altında olmasına kesin gözüyle bakılırken model, dünyanın en hızlı ivmelenen otomobillerinden biri olarak segmentinde yer alan Ferrari, Lamborghini, Bugatti gibi üreticilerin yanı sıra elektrikli hiper markalara da göz dağı vermeyi amaçlıyor. Sınırlı sayıda üretilecek olan hiper otomobil, ilk olarak Çin ve Amerika‘nın ardından diğer ülkelerde de satışa sunulacak. NextEV’in hiper modeliyle ilgili detayları tanıtım günü LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR