reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Marvel ve Sony’nin Spider Man ortaklığı bitebilir

Marvel dünyasına oldukça geç dahil ola Spider-Man hakkındaki anlaşma yakında son bulacak gibi görünüyor. Peki taraflar bu ortaklığı devam ettirmek istiyor mu?

Hemen kısa bir özet geçelim. Seneler önce batmanın eşiğinde olan Marvel sevilen bazı karakterlerinin haklarını farklı stüdyolara sattı. Spider-Man’in haklarını da Sony stüdyoları aldı. Bu yüzden çekilen filmler hep onların elinden çıktı. Ardından Marvel kendini toparladı ve devasa bir sinema evreni yarattı. Sıra Captain America Civil War‘a geldiğinde hikaye için anahtar karakterlerden biri Örümcek Adam’dı. Sony ise ikinci denemesinden istediği başarıyı elde edememişti. Böylece iki stüdyo bir araya geldi ve karakter için ortak kullanım sözleşmesi imzaladı. Böylece Peter Parker, MCU’ya dahil oldu. Solo filmlerde Marvel, Sony’e destek çıktı. Ancak söylenenlere bakılırsa bu anlaşma Spider-Man’in beş filmde görünmesini kapsıyor. Söylenenler doğruysa sözleşme Spider-Man Far From Home ile son bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konu ilk olarak Sony stüdyolarındaki yapımcılardan Amy Pascal‘a soruldu. O da uzun uzun cümleler kurup net cevap vermediği sözler sarf etmeyi tercih etti. Ancak söylediklerinin alt metninde Marvel’ın başındaki Kevin Feige‘ye övgüler yer alıyor. Spider-Man ortaklığını devam ettirmek istedikleri anlaşılıyor. Görünen o ki bu kritik konuda son söz Marvel’ın olacak.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman