reklamı kapat

POPÜLER

spider-man

Spider-Man senaristinin Marvel ve Sony anlaşmazlığı yorumu

Marvel ve Sony stüdyoları arasında yaşanan Spider-Man problemi devam ediyor. Son olarak eski Örümcek Adam serisinin senaristi David Koepp hayranların Disney’den taraf olmasına şaşırdığını ifade etti.

Bildiğiniz gibi Örümcek Adam karakterinin hakları Sony stüdyolarına ait. Buna rağmen son birkaç senedir bu karakter Marvel tarafından da kullanılıyor. Fakat bu ortak kullanım durumu Far From Home ile birlikte son buldu. İki stüdyo yeniden anlaşma sağlamak istese de, koşullarda orta yol bulunamıyor. Şu anki gidişat Spider-Man’in yoluna tek başına devam edeceğine işaret ediyor. Süreçte herkes tarafını seçmiş durumda. Tobey Maguire’ın rol aldığı Spider-Man serisini yöneten David Koepp, Disney’e destek çıkan hayranları şaşkınlıkla izlediğini açıkladı.

Spider-Man senaristinin şaşırtıcı açıklaması

“Örümcek Adam anlaşmazlığına dair birkaç içerik okudum ve iki tarafın ne istediğini de anlayabiliyorum. Disney daha fazlasını istiyor. Çünkü bir şeyleri satın alıp kendi istedikleri gibi idare etmeye alışkınlar. Sony’nin bakış açısından bakınca ‘Fakat bu karakter bizim. Hakları bize ait. Gelip yarısını alıp gidemezsiniz’ diye düşünüyorlar. Gerçekten zorlu bir durum. Son birkaç Örümcek Adam filmi gerçekten şahaneydi. Hele Sony’nin çektiği Spiderverse animasyon filmi inanılmaz başarılıydı. Üstelik bunu Disney’in desteği olmadan çektiler. Bu yüzden Marvel hayranlarının hemen Disney’in savunmasına koşması, onlardan yana olması bana garip geliyor. Asıl haklı olan tarafın desteğe ihtiyacı var. Çoktan güçlü olan Disney’in değil.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu desteğin sebebi uzun zamandır beklenen başarılı Spider-Man filmlerinin Marvel ve Sony ortaklığında çekilmesinden kaynaklanıyor. Başarıyı getiren faktör Marvel olarak görülüyor. Yanlış kararlarına defalarca şahit olduğumuz Sony ise güven vermiyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı