reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot

Resmen açıklandı; Peugeot, özlenen performans genlerine elektrikle dönüyor

Elektrikli spor otomobillerini geliştirmek adına önemli bir karar alan Peugeot, WRX’ten çekilerek kaynak ihtiyacını karşılamak istiyor.

Geride bıraktığımız Paris Otomobil Fuarı’na sahneye çıkarttığı e-Legend konseptiyle büyük bir ilgi toplayan Peugeot, elektrik konusunda son dönemlerini hareketli geçiren isimlerden birisi. Bu konuyla ilgili adım atma konusunda biraz çekingen davrandığı süreç içerisinde 208’i elektrikli olarak hayata geçirme planlarıyla gündeme gelen Fransız üretici, büyük dönüşüm olarak nitelendirebileceğimiz planını da bugün itibarıyla duyurdu. Yapılan açıklamayla birlikte 2020 yılından itibaren yeni elektrikli spor otomobil ürün gamını kullanıma sunulacağını öğreniyoruz. Yeni elektrikli araçları geliştirmek için kaynaklarını daha verimli kullanmak isteyen marka, bu nedenle 2018 sezonu sonunda WRX şampiyonasından çekilmeye karar verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Performans departmanı çalışmalara başladı

Geçtiğimiz süreçte Audi ve Volkswagen gibi önemli isimlerin elektrik geleceği için aldığı kararlara benzerlik gösteren bu hamle, sokaklara sunulacak elektrikli modellerin sürecini de hızlandırma potansiyelini barındırıyor. DNA’sına sadık kalacağının altını çizen Peugeot, önümüzdeki iki yıllık süreçten itibaren yüksek performanslı, düşük emisyonlu elektrikli spor otomobilleri asfalta indirecek.Bu elektrikli spor otomobiller Peugeot Sport ekipleri ile birlikte geliştirilecek ve otomotiv endüstrisini baskı altına alan CO2 emisyonlarını azaltılma hedefine katkıda bulunacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CEO Jean-Philippe Imparato; “Sürüş keyfi marka tarihinin temelini oluşturuyor. Elektrikli araç çözümleri, düşük emisyonlu spor otomobil deneyimi arayan müşterilerimize yeni yüksek performanslı versiyonlar sunmak için iyi bir fırsat. Elektrikli sistemlerle sağlanan performans ile sürüş keyfi daha da artacak. Keşfedilecek yeni alanlar ve karşılaşılacak yeni zorluklarla Peugeot markasının macerası heyecan verici bir gelecek için devam ediyor. Sıkıcılık asla DNA’mızın bir parçası olmayacak.” dedi