reklamı kapat

POPÜLER

BMW i5’i tüm açılardan gösteren patent görselleri sızdı [Galeri]

BMW‘nin yeni nesil ürün yelpazesinde yer alacak olan i5‘in resmi çizimleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan tasarımda markanın i serisinde yer verilen tasarım dili ile birlikte diğer BMW modelleriyle benzerlik gösterdiği görülüyor.

Elektrikli ve Hybrid modellere ağırlık veren önemli üreticilerden biri olan BMW, Paris Otomobil Fuarı kapsamında tanıttığı X2 modelinin arından şimdi de i ailesine yeni bir üye getirmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz süreçte üzerinde sürekli iddialar ve öngörülerde bulunan markanın yeni i serisi modelinin patent kapsamında proje çizimleri ortaya çıktı.

bmwdraw7
Tesla Model X’in en sıkı rakibi olması beklenen yeni BMW i5’in artık resmi olarak tasarım hatlarına şahit oluyoruz. Sızan tasarımlarda BMW i5’te tıpkı küçük kardeşi BMW i3’te yer verilen “suicide door” kapı tasarımı ilk bakışta kendini belli ediyor. BMW i ailesinin tasarım hatlarını fazlasıyla yansıtan BMW i5’in arka kısmı ise SUV ailesinin en büyüğü BMW X6 ile benzerlik gösteriyor. Ortaya çıkan görsellerdeki tasarımlar ışığında BMW i5’in tavanının tamamen panoramik olacağını da söyleyebiliriz. Tasarım aşamasından üretim sürecine geçilmesi ile birlikte BMW i5’in 2021’de yollarda olması bekleniyor. Eğer söylentiler doğru ise bu da yeni BMW i5’i önümüzdeki 2 sene içerisinde düzenlenecek olan fuarlardan birinde göreceğimiz anlamına geliyor. BMW ayrıca i ailesine i20 modelini de ekleyeceği konuşuluyor. BMW i20’in 136 ile 247 beygir aralığında güç üreten motora sahip olacağı ve dört tekerlekten çekiş sunacağı gelen iddialar arasında.