reklamı kapat

POPÜLER

Oyunun kuralları BMW X2 ile değişiyor [Galeri]

BMW‘nin uzun süredir beklenen modeli X2 resmi olarak tanıtıldı. Sport Coupe tasarımına sahip Crossover X2, sınıfındaki kuralları değiştirmek için bir hayli iddialı.

BMW’nin Crossover ligindeki temsilcisi olacak olan X2 çoğu kişinin beklentisinden oldukça öteye gitti. Tasarım hatları ve görünümü ile BMW’nin tasarım dilinin bir adım ötesinde olan X2 konsept aşamasında olmasına karşın oldukça ilgi gördü. Sport Coupe tasarımı ile bir binek araç dinamiği sergileyen ailenin yeni üyesi için birçok kişi şimdiden takvimlerini hazırladı.

bmwx2back
BMW X1 ve X3 arasında yer alacak olan BMW X2’nin henüz konsept aşamasında olmasından ötürü iç tasarımı ile ilgili detaylar gizemini korumaya devam ediyor. Dış tasarım hatları ise aracın tamamen bir sportif Crossover havasında olduğunun açık bir kanıtı. Mazda‘nın Kodo tasarım dilini CX ailesine uyarlaması ile birlikte kullanıcılardan tam not alan Coupe tasarım Crossover furyasına bu tanıtımın ardından BMW X2 de dahil oldu.

bmwx2side
BMW X2’nin ön tarafında yer alan LED farlar markanın gelecekteki tasarım dilinin ipuçlarını içeriyor. Ön kısımda tercih edilen geniş tampon ve 3D efektli 21 inç‘lik jantlar BMW X2’nin olduğundan büyük görünmesindeki en büyük etmenler arasında yer alıyor. Aracın tasarım dili Coupe olmasından ötürü arkaya doğru geriledikçe çizgiler kısalmaya başlıyor. Aracın C sütunda ise bizi büyük bir BMW logosu karşılıyor. BMW X2 bu tasarımı ile bir Crossover’dan çok binek bir spor otomobil gibi görünüyor.

bmwx2cpillar
Aracın pencerelerindeki karartmalardan ötürü iç detaylar hakkında bir yorum yapılamasa da X2’nin tıpkı motor seçeneklerinde olduğu gibi kardeşi X1 ile benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Aracın üretim sürecinde 4×4 ve önden çekişli olarak üretilmesi beklenen X2’nin üzerinde yapılan geliştirmeler ve son değişikliklerin ardından 2018‘de satışa sunulması planlanıyor.