reklamı kapat

POPÜLER

Christian Bale’ın Batman kostümü ufak bir servet karşılığında satıldı

Çizgi roman tarihinin en sevilen kahramanlarından biri olan Batman popülerliğini bir kez daha kanıtladı. Christian Bale‘ın kullandığı Batman kostümü açık artırmaya çıkartıldı.

Batman şimdiye kadar pek çok defa izleyici karşısına çıktı. Son olarak bu karakteri Ben Affleck devraldı ancak ondan önce Kara Şövalye olarak Christian Bale vardı. Başarılı oyuncu bu kahramana Christopher Nolan‘ın yönettiği The Dark Knight üçlemesinde hayat vermişti. Şimdi onun çekimler sırasında kullandığı Batman kostümü açık artırma usulüyle satıldı.

Bu organizasyon The Prop Store tarafından gerçekleştirildi. New York‘tan Hong Kong‘a dünyanın her yerinden katılımcılar Star Wars, Jaws, The Goonies gibi yapımlardan parçalara sahip olmak için yarıştı. Etkinliğin en ilgi çeken parçalarından biri Christian Bale‘ın The Dark Knight ve The Dark Knight Rises filmlerinde kullandığı kostüm oldu. Bu parçayı ismi açıklanmayan özel bir koleksiyoncu 250.000 dolara satın aldı. Çizgi roman hayranlarının sahip olmak için kıyasıya mücadele vereceği kostüme ufak bir servet karşılığında sahip oldu. Kısa bir zaman önce yine The Dark Knight üçlemesinde kullanılan Batpod motosikleti de 406.000 dolara satılmıştı.