reklamı kapat

POPÜLER

Yeni BMW i5 M60 xDrive Touring

Yeni BMW i5 M60 xDrive Touring Türkiye’de 6,6 milyon TL’den satışa çıktı

Yeni BMW i5 M60 xDrive Touring Türkiye’de 6.619.200 TL’den satışa çıktı. Wagon tarafının elektrikli temsilcisi iddialı görünüyor.

Özellikle geniş ailelere hitap eden ve geçtiğimiz şubat ayında tanıtılan yeni BMW i5 M60 xDrive Touring, Türkiye fiyatıyla odak noktasını oldukça daraltıyor. Şirketin buradaki resmi fiyat listesine göre yüzde 60’lık ÖTV diliminde yer alan model, çift elektrik motoru ile 593 beygir (442 kW / 601 PS) güç ve 820 Nm tork getiriyor ve 81.2 kWh batarya üzerinden 506 km menzil ve 3,9 saniye 0-100 km/s verisi açıklanıyor. BMW elektrikli tarafta bundan önce bir isim adımı atmıştı. Geçtiğimiz ay öğrendiğimiz kadarıyla “i” harfi artık benzinli motora sahip BMW modellerinde kullanılmayacak. “İ” harfini artık elektrikli araçlara özel olarak bırakacak marka, burada gerçekten mantıklı bir adım atıyor. Gelecek benzinli araçlarında “i” yerine başka bir harf kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmeyen BMW, kısa önce bir kilometre taşıyla gündemimize gelmişti. Şirket çok uzun zamandır yer aldığı elektrikli tarafta 1 milyon satışı geride bırakmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka bu yılın ilk üç ayında 82.700 adet tamamen elektrikli BMW, Mini ve Rolls-Royce otomobili müşterilere sunduklarını da aktardı. BMW i3 modeliyle elektrikli alana gerçekten çok erken adım atan firma, bunlardan önce ise Rimac ortaklığıyla ses getirmişti. Bu konuda yapılan resmi basın açıklamasında Rimac ve BMW arasındaki iş birliğinin amacı, “Gelecek bazı elektrikli araçlarda kullanılacak yüksek voltajlı batarya teknolojileri geliştirmek ve ortak olarak üretmek” şeklinde açıklanmıştı.

BMW i5 M60 xDrive Touring yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER