reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Ring için bir parmak ölçüm kiti sunulacak

Akıllı yüzük modeli Samsung Galaxy Ring için bir parmak ölçüm kiti sunulacağını aktarıldı. Firma ürün için çok sayıda boyut sunacak.

Dün bir kaynak tarafından ortaya atılan iddiaya göre Samsung Galaxy Ring için ABD fiyatı tam 300-350 dolar arasında değişebilir. Eğer bu doğruysa birçok kişi için çok pahalı olacak ve geri planda kalacak cihaz, tam olarak çalışmak için bir abonelik de gerektirebilir. Yüksek ihtimalle bu zorunlu olmayacaktır ancak cihazın birçok özelliği bu aboneliğin altına konumlandırılabilir. Yüksek fiyat + aylık abonelik yolundan gidilirse satış konusunda çok kötü bir performans göstereceği düşünülen Galaxy Ring, geçtiğimiz hafta kesinleştiği üzere toplam dokuz farklı boyutta (ABD yüzük ölçüleri özelinde 5-13 arası) pazara sunulacak. Her bir boyut için farklı kod numaraları aldığı (SM-Q500, SM-Q501, SM-Q502, SM-Q503, SM-Q505, SM-Q506, SM-Q507, SM-Q508 ve SM-Q509) ortaya çıkan marka, bugün çıkan bilgiye göre bu temelde bir ölçüm kiti sunacak. Bu yüksek ihtimalle çok basit kit modeli satın almak isteyenlere kargo ile gönderilecek, kişiler bu sayede parmaklarının ölçüsünü alarak kendilerine tam uyumlu versiyonu tercih edebilecek. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki yüzük hakkında başka neler biliyoruz? Ürünün geçtiğimiz aylarda beslenme konusunda da yardımcı olacağını öğrendik. Topladığı ve analiz ettiği sağlık verileri üzerinden kişilere beslenme / yemek planları çıkarabilecek denilen ürün, bunun için yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş bir yemek ve yemek tarifi hizmeti olan Samsung Food entegrasyonuna sahip olacak. Daha derin bir entegrasyon ile yemek önerilerini akıllı Samsung dolapların içindeki ürünlere göre verebilecek bilgisi de aktarılan cihaz, pazardaki en gelişmiş seçeneklerden birisi olacak gibi görünüyor.

Ürün için hepsinden önce düzensiz kalp ritmi, kan basıncı, EKG gibi işlevlerden yoksun olabilir söylentisi de gündeme gelmişti. Bu arada cihaz sadece Galaxy telefonlar değil tüm Android telefonlar ile uyumlu olacak. Bu konuda aktif olarak çalıştığını belirten ve tam destek ile mantıklı bir adım atan Samsung, akıllı yüzük için bir iPhone desteği ise şimdilik planlamıyor gibi görünüyor. Cihaz hakkında konuşan Samsung Mobile’ın başındaki isim TM Roh’un açıklamasına göre cihazın pil ömrü kullanım şartlarına bağlı olarak 5 ila 9 gün arasında değişecek.

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli