reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Continental GT

Daha neler! Bentley Continental GT bir tanka dönüştürüldü [Video]

Çılgın otomobil projelerinde özellikle Ruslar sınır tanımıyor. İşte bunlardan birisi daha karşımızda. Bir tanka dönüştürülen Bentley Continental GT..

Bentley Continental GT, dünyanın en lüks otomobil modelleri arasında yer alıyor. Tasarımı ve sunduğu konforuyla çok beğenilen araç, “çılgın Ruslar” tarafından bir tank haline getirildi. Yaratıcıları tarafından “Ultratank” olarak isimlendirilen Continental GT, bünyesinde gerçekten çok ama çok büyük palet sistemi taşıyor. Bu altyapı ile istediğiniz her yere hiçbir sorun yaşamadan gidebilmenize imkan tanıyan araç, paletler sayesinde yerden de oldukça yüksekte duruyor. Tam teknik detayları paylaşılmayan ancak maksimum hızının 100 km/s olduğu belirtilen Ultratank, henüz bitmemiş durumda. Kapıları ile camları çıkarılan ve ilginç olarak fren pedalının çalışmadığı belirtilen bu tarihin en ilginç Bentley modeli, ileride ilginç eklentilere de kavuşacak gibi görünüyor. Projenin arkasındakiler bu dünyanın en lüks tankına “silah” eklemeyi dahi düşünüyor.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok pahalı olan Bentley Continental GT gibi bir otomobile böyle bir işlem yapılır mı?

Aklı başında olan kimse yapmaz. Aslında bu projenin arkasındaki kişiler de yapmamış. Çünkü bu otomobil sıfır alınmamış ve normalden çok ama çok daha ucuza bulunmuş. Motorunda çok büyük sıkıntılarının olduğu söylenen (Şu an 4.3-litre V8 Toyota motoru kullanıyor) araç, bu sayede düşük bütçeyle alınarak bir tanka dönüştürülmüş. Gerçekten son dönemde gördüğümüz en ilginç projelerden birisine imza atan YouTube kanalı AcademeG, çok ciddi şekilde ses getirmiş durumda. Bu projeye Bentley‘in nasıl bir tepki verdiği ya da vereceği bilinmiyor ancak firmalar genelde böyle modifikasyonlardan çok hoşlanmıyor.