reklamı kapat

POPÜLER

Bentayga’nın varlığını unutturan özel yapım Bentley Continental GT off-road satışa çıkıyor

21 Mart 2018

2004 Bentley Continental GT üzerine geliştirilen off-road versiyonuna sahip olmak isteyenlerin, Hollanda’nın yolunu tutması gerekecek.

Bentley ile ilgili söylenecek pek çok sıfat vardır. Lüks, premium ve prestij bahsetmekte olduklarımızdan sadece birkaçı. Söz konusu araziye geldiğinde ise hayatı boyunca asfalt dışına çıkmamış köklü bir markanın kısa süre önce piyasaya sürdüğü Bentagya dışında pek de iddialı olduğunu söyleyemeyiz. Nitekim Bentayga’yı sınıfında dünyanın en hızlısı olarak tanıtan Bentley, ağır şartları hesaba katmaz isek hiç de fena sayılmayacak bir performans ortaya koymayı başardı. Markanın tüm bu heyacanına rağmen bağımsız geliştiricilerin aklında ise bambaşka bir plan vardı. Continental GT‘yi bir arazi canavarına dönüştürmek. Bentayga öncesinde Bentley logusunun sınırlarını çok daha ileriye götürmeyi başaran Conti GT off-road, 2004 model yıllı versiyonu bugün hala misyonunu başarıyla sürdürüyor. Satış listeleri arasında radarımıza takılan araç yeni sahibine ulaştığında da performansını sürdürmeye devam edecek.

Dönüşümün getirdiği karakter

Hollanda merkezli Classic Youngtimers isimli bir garaj tarafından satışa sunulan projenin, dönüştürülme sürecinin aynı ekip tarafından yapıldığını belirtmek de en az aracın teknik değerleri kadar önemli. Kaputunun altında yer alan 6.0 litrelik W12 makinesinde herhangi bir değişikliğe gidilmediğini gördüğümüz araç 552 beygirlik güç ve 650 Nm torkunu dört tekerlekten çekişli altyapı vasıtasıyla yere aktarıyor. Motoru ve iç dünyası itibarıyla birebir fabrikasyon çıkışlı olan Conti GT off-road, dış taraftan ise Dakar Rallisi’ne katılma potansiyeline sahip bir yarış otomobilini andırmakta. Artırılan uzunluğu, lastikleri, jantları, tavana eklenen ek LED ışıklandırmaları, egzoz sitemi ve gövde panelleriyle başlı başına fark yaratan modelin halihazırda bulunduğu seviyesi ise yaklaşık 85.000 kilometre. Fiyatıyla ilgili henüz bir rakamın belirtilmediği modelin ilanına buradan ulaşabilirsiniz.