reklamı kapat

POPÜLER

LaFerrari

LaFerrari Aperta

LaFerrari Hybrid Motoru

Ferrari, içten yanmalı motorları tek başına kullanmayı bırakıyor

Ferrari CEO’su Sergio Marchionne, markanın gelecektei ürün gamı ve teknolojileriyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Elektrikli otomobil gelişimine kayıtsız kalamayan üreticilere süpersport üreticiler de dahil olmaya devam ediyor. İtalyan devi Ferrari, 2016’yı tarihinin en önemli kararlarını aldığı bir yıl olarak geride bırakmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz süreçte yeni üretilecek modellerde artık manuel vites kutusuna yer verilmeyeceğini açıklayan İtalyan devinden yeni nesil modellerle ilgili bir resmi karar daha geldi. 2019 yılında piyasaya sürülecek bütün Ferrari modelleri Hybrid teknolojisine sahip olacak.
laferrariengine

Resmi açıklama ilk ağızdan, Ferrari CEO’su Sergio Marchionne’den geldi. F12 Berlinetta’nın gördüğü ilgiden memnun olan Ferrari’nin, modeli 2019 için tekrar dizayn etme ve piyasaya sürmesiyle Marchionne’nin planı devreye girebilir. On iki silindirli canavar F12 Berlinetta tamamen Hybrid ürün gamı projesinin ilk resmi temsilcisi olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Hali hazırda sadece LaFerrari ve LaFerrari Aperta modellerinde sunulan hybrid teknolojisi artık Ferrari’nin geleceği niteliğini taşıyor. “2019’dan itibaren bütün Ferrari modellerinin Hybrid teknolojisine sahip olarak sunulacak.” diyen Marchionne, modellerin çok daha performanslı ve ekonomik olacağının altını çizdi. Ferrari sadece elektrikli motor menzili ile 50 km’lik bir günlük menzil değerini artırmayı hedefliyor.