reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari F355

Ferrari California

Ferrari’den tarihi karar; bir dönem resmi olarak kapandı

Süpersport model üreticisi Ferrari kuruluşundan itibaren yer verdiği opsiyondan yapılan resmi açıklamanın ardından vazgeçtiğini açıkladı.

Üretildiği yıldan itibaren dünyada en saygın egzotik otomobil üreticileri arasında yer alan Ferrari’de bir dönem resmi olarak kapandı. Çoğu kişi için sürpriz olmayan karar ile birlikte Ferrari, resmi olarak manuel vites kutusu üretimine son verdiğini açıklayarak bu furyaya dahil olan son otomobil üreticisi oldu. Resmi açıklamayı ise Ferrari teknoloji geliştirme sorumlusu Michael Hugo Leiters yaptı.

ferrarif355
Konu ile alakalı Michael Hugo Leiters; “Ferrari tasarım, performans ve teknoloji sanatının merkezi niteliğinde olan bir firma. Bu gelişmeler ve performansın karşılanması konusunda manuel vites kutusunu yerine artık tamamen çift kavramalı şanzıman teknolojisinde kalmaya karar verdik.” açıklamasında bulundu. 1997 Ferrari F355 ile başlayan pedallı vites sistemi günümüzde bu kararın alınmasına kadar geldi. Bu açıklamanın ardından manuel şanzımana sahip son model ise Ferrari California olarak kayıtlara geçecek (Özel sipariş ile sınırlı sayıda). Geçtiğimiz süreçten günümüze markaların gelecek stratejilerine baktığımızda Ferrari bu kararı alan ne ilk üretici oldu ne de son üretici olacak gibi gözüküyor. Haberin devamında yer alan ankete katılarak siz de görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Ferrari'nin manuel vites kutusundan vazgeçmesi kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...