reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones kalelerinden birine sahip olma fırsatı

Sevilen yapımlara ait pek çok figür, eşya ve replika satışları gerçekleşiyor. Game of Thrones için de durum farklı değil. Ancak Game of Thrones dizisindeki kalelerden birini alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Advertisement

Game of Thrones 8. sezonu heyecanla beklerken, hayranlar için ilginç bir “ürün” satışa çıkıyor. Tutkulu hayranların figürlerinden defterlerine kadar diziye ait herhangi bir ürünü düşünmeden satın aldığı bir gerçek. Ancak satışa çıkacak olan şey hayatınızı kökten değiştirecek cinsten. Çünkü dizide Catelyn Stark’ın hanedanı olan Tully’lerin kalesi Riverrun (Nehirova), satışa çıkıyor. Dizide kitaplara nazaran daha az önemli olaylara ev sahipliği yapan Nehirova Kalesi, bavullarınızı toplayıp taşınabileceğiniz bir “yuvaya” dönüşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nehirova Kalesi yaşam alanına dönüştürüldü

Tüm kalenin farklı yaşam alanlarına dönüştürüldüğü ancak en büyük alan sunan kısımların satın alınabileceği belirtiliyor. Robb’un Richard Karstark ile ilgili keskin bir karar verdiği kale, gerçek hayatta Gosford Kalesi adını taşıyor. Bölgenin yerel gazetesi Irish Central‘ın paylaştığı habere göre kale Irlanda’da Country Armagh’ta yer alıyor. 1800’lerin sonunda kurulan kalenin II. Dünya Savaşı sırasında İngiliz askerler tarafından işgal edildiği ve savaş mahkumları için bir hapishane olarak kullanıldığı belirtiliyor. 1983 yılından sonra otel olarak kullanılan bu tarihi mekan, HBO’nun en popüler dizisine de ev sahipliği yapıyor.

2006’da yenilendiği belirtilen kale 23 lüks daireye ev sahipliği yapıyor. Ancak satın almayı düşünenler 6 büyük daireyi birden alıp, Nehirova’nın yarıya yakın alanına sahip olabiliyor. Fiyatın ise 660 bin dolar civarı olduğu belirtiliyor.

Dizi son sezonuyla 2019’un ilk yarısında ekranlardaki yerini alacak.

İlgili video

7. sezon fragmanı