reklamı kapat

POPÜLER

Efsanevi fantastik roman serisi Zaman Çarkı hayranları için müjdeli haber!

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda efsanevi fantastik roman serisi Wheel of Time‘ın (Zaman Çarkı) televizyona taşınmasının an meselesi olduğu duyurulmuştu. Şimdi bir yıl sonra müjdeli haber geldi. Zaman Çarkı resmen dizi oluyor.

2000’den beri proje aşamasında olan ve geçtiğimiz yıl telif sorunları anca çözülebilen seri için Sony ile anlaşıldı. Robert Jordan‘ın efsane serisi Zaman Çarkı, 1990 yılında The Eye of the World (Dünyanın Gözü) kitabıyla hayatımıza girdi. Toplamda 14 kitaptan oluşan seri, Türkçe de dahil olmak üzere pek çok dilde çevrilip fantastik edebiyatın efsaneleri arasında yerini almayı başardı. Belli ki Game of Thrones’la beraber iyiden iyiye yükselişe geçen fantastik edebiyatın televizyon uyarlamaları Zaman Çarkı serisi için de işleri “hızlandırmış”. Zira bu anlaşmayla beraber Sony’nin kendi Game of Thrones’unu yaratma merakında olduğu düşünülüyor.

Dizinin baş yapımcılığını ve senaristliğinde Rafe Judkins üstleniyor. Judkins’i Agents of SHIELD, Hemlock Grove ya da Chuck gibi yapımlardan hatırlamak mümkün. Robert Jordan’ın eşi Harriet McDougal projede danışmanlık görevini üstleniyor. Seriyi hiç okumamış olanların ise ellerini çabuk tutmalarını öneriyoruz çünkü Zaman Çarkı serisinin her bir kitabı fazlasıyla uzun. Serinin çekim ve yayın tarihi detayları ise şimdilik belirsizliğini koruyor.