reklamı kapat

POPÜLER

2019’da son sezonuyla televizyona veda edecek 6 büyük dizi

Yeni yılla beraber bazı diziler de televizyona veda ediyor. Game of Thrones ile başlayan liste The Big Bang Theory, Mr. Robot gibi yapımlarla devam ediyor.

2019 dizileri arasında başta Game of Thrones olmak üzere izlemek için sabırsızlandığımız yapımlar bulunuyor. Ancak ne yazık ki bazı yapımlar için 2019, televizyondaki son sezon anlamına geliyor. Finale adım adım yaklaşan diziler arasında televizyona veda etmeye hazırlananların bazılarını bir araya getirdiğimiz listede Game of Thrones 8. sezon öne çıkarken, 12 sezonla televizyonun en uzun soluklu çok kameralı komedisi The Big Bang Theory, Netflix’in Talihsiz Serüvenler Dizisi, Rami Malek’in başrolünü üstlendiği Mr. Robot gibi pek çok dikkat çekici yapım yer alıyor. Gelin ekrana veda eden 2019 dizileri nelermiş beraber bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


The Big Bang Theory

12. sezonuyla 24 Eylül’de ekranlara dönen The Big Bang Theory için ne yazık ki yolun sonuna gelmiş durumdayız. Dizi Mayıs 2019’da yayınlayacağı son bölümüyle ekranlara temelli veda ediyor. “Nerd dizisi” kategorisinde hayli sevilen The Big Bang Theory, sezonlar ilerledikçe çeşitli eleştiriler almasına rağmen uzun soluklu yapımlardan biri olmayı başaranlardan. Hatta dizini favori karakteri Sheldon Cooper’ın çocukluğunu konu alan ikinci bir dizi dahi mevcut.

Game of Thrones

Buz ve Ateşin Şarkısı serisine nokta koyacak olan dizinin sekizinci sezonu Nisan 2019’da yayınlanacak. Toplam 6 bölümle Yedi Krallık’ta süregelen savaşın galibini açıklayacak olan dizinin final bölümü bugüne kadar en çok merak edilen finaller arasında yer alıyor. Tabii 8. sezonla, Game of Thrones’un ekran macerası bitse de bu evrenin ekran macerası devam edecek. Çünkü dizide yer alan olayların 5.000 yıl öncesinde yaşananları konu alan yeni bir dizi yolda.

Talihsiz Serüvenler Dizisi

Netflix’in en başarılı kitap uyarlamarından biri olan Talihsiz Serüvenler Dizisi 3. sezon bölümleriyle seriye nokta koyuyor. 13 kitaplık aynı isimli seriden uyarlanan hikayede Kont Olaf’tan kurtulmaya çalışan Baudelaire kardeşlerin sonunu nihayet öğrenebileceğiz. Dizi 1 Ocak 2019’da tüm bölümleriyle Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

2019 dizileri

Mr. Robot

Üçüncü sezonu Aralık 2017’de sonlanan Mr. Robot, 2018’i es geçerek yeni bir sezon yayınlamamıştı. Rami Malek’in başrolünü üstlendiği dizi dördüncü sezonuyla 2019’da sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Ancak ne yazık ki dizinin dördüncü sezonu aynı zamanda dizinin final sezonu olacak. En başından beri 4 veya 5 sezon olması planlanan dizi, dördüncü sezonunda 12 bölümle ekranlara veda edecek.

Orange Is the New Black

2019’da ekranlara veda edecek bir başka Netflix dizisi ise Orange Is the New Black. Platformun popüler dizileri arasında yer alan Emmy ödüllü yapım, yedinci sezonuyla beraber ne yazık ki platformu terk edenlerden.

Gotham

Fox’un “Batman’siz Batman” dizisi Gotham da finale yaklaşan dizilerden. 2014’ta başlayan ve merkezine ağırlıklı olarak James Gordon’ı oturtan yapımda Bruce Wayne’in henüz Batman’e dönüşmeden önceki Gotham’ı izleme şansı elde etmiştik. Dizi 3 Ocak’ta başlayacak olan 5. sezonuyla ise artık hikayenin bu kısmına bir nokta koymaya karar verdi.

Önümüzdeki yıl izlemek için sabırsızlandığımız 2019 dizileri listemize buradan ulaşabilirsiniz.