reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher

Netflix tarafından paylaşılan “mecburi” The Witcher rehberi

The Witcher her ne kadar çoğunluk tarafından sevilse de dizi için ortak bir eleştri bulunuyor. Netflix de bu eleştiriyi dikkate alarak karşılık veriyor.

The Witcher, 20 Aralık 2019’da 8 bölümle ilk sezonunu Netflix aboneleriyle buluşturdu. Hem oyun severlerin hem de kitap serisinin hayranlarının ilgisini çeken dizi kısa sürede pek çokları için favori olmayı başardı. Kitaplardan uyarlanan yapım oyunların satışını dahi artırdı. Kitapları da yeniden çok satanlar listesinde görmemizi sağladı. Bu evrene pozitif katkı sağlayan dizi fantastik dizi açlığımızı da bir parça giderdi diyebiliriz. Olumlu yorumlar alan yapım ise seriyi hiç bilmeyenler için hayli kafa karıştırıcı bir detay barındırıyordu. Ciri, Yennefer ve Geralt’ı izleyicilerle tanıştıran ilk sezon kronolojik sırayla gitmiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher 2. sezonda anlatım değişecek

Bir geçmişten bir günümüzden karelerin paylaşıldığı hikaye izleyiciler için bir noktadan sonra hayli karışık olabiliyor. Hatta dizi yayınlandıktan sonra pek çok hayran işleri kolaylaştırmak için diğer izleyicilere bir rehber dahi hazırlamıştı. Ancak şimdi Netflix bir adım atıyor ve dizinin ilk sezonu için resmi rehberi yayınlıyor. 1200’lü yılların başına gittiğimiz dizide hangi bölümdeki olayların ne zaman geçtiğini takip etmek de kolaylaşıyor. Tabii gönül isterdi bu daha önce yapılsın, ancak yine de hala kafa karışıklığı olanlar için şüphesiz açıklayıcı olacaktır.

Dizinin ikinci sezonunda ise bu tarz bir anlatımla devam edilmeyecek. 8. bölümde artık tüm karakterler aynı zaman diliminde buluşmuş ve bir araya gelmişti. Bundan sonra ikinci sezondaki “geçmiş” hikayeleri muhtemelen flashback şeklinde göreceğiz. Hatta belki sadece sözlü olarak ilerleyebilir. Öte yandan yapımda küçük zaman atlamaları yine olacak elbette. Fakat bunlar ileriye dönük olarak yansıyacak. Yeni sezonun resmi yayın tarihi ise belli değil. Şubat ayında çekimlerine başlanması beklenen dizinin ikinci sezonunun 2020 sonu, 2021 başında izleyicilerle buluşması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası