reklamı kapat

POPÜLER

The Witcher

The Witcher 1. sezonun bu kadar beğenilmesinin asıl nedeni

The Witcher 2019’un sonlarına doğru izleyici karşısına çıktı ve kısa sürede büyük beğeni topladı. Peki eleştirmenlerden karmaşık yorumlar alan bu dizinin izleyiciler tarafından çok beğenilmesinin sebebi ne?

Bu sebeplerden bahsederken listenin en başına Henry Cavill‘ı koymamız gerekiyor. Son yıllarda Superman olarak karşımıza çıkan oyuncu dizinin başrolünü üstleniyor ve Geralt karakterine hayat veriyor. Bu karakterin Henry Cavill’ın önceden canlandırdığı karakterlerin hiçbirine benzemediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Buna rağmen İngiliz oyuncu çok başarılı bir iş çıkartıyor. Kitap serisinin ve oyunların hayranı olan izleyicileri aynı anda memnun etmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher ve başarının sırrı

Ancak elbette The Witcher’ın başarısı Henry Cavill’ın performansıyla sınırlı değil. Karşımızda fanstastik bir dünya var ve bu dünyaya dair detayların çok başarılı yansıtıldığını görüyoruz. İlk bölümü açtığınız andan itibaren kendinizi orta çağ Avrupa’sını andıran bir evrende buluyoruz. Fakat bu evrende büyü, canavarlar ve doğa üstü pek çok farklı unsur yer alıyor. Hepsinin başarılı bir şekilde harmanlanması ve sürükleyici bir hikayeye dahil edilmesi izleyicilerin ilgiini canlı tutuyor. Geralt’ın her bölüm farklı bir macera peşinde koşması, izleyicilerin heyecanla beklediği Geralt ve Ciri buluşması ne olduğunu anlamadan ilk sezınun sonuna gelmemizi sağlıyor.

Özetle The Witcher dizisinin tüm bu unsurların başarılı bir şekilde bir araya getirilmesi ve akıcı bir hikaye içinde kullanılmasıyla izleyicinin merakı canlı tutuluyor. Böylece ilgiyle takip edebileceğimiz yeni bir fantasik diziye kavuşmuş oluyoruz.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası