reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 akıllı saat hakkında bilinen her şey

Kısa süre önce Apple Watch Series 6 akıllı saat hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yeni saat hakkında tüm bildiklerimiz;

Advertisement

Apple Watch Series 5, Series 4’ün üstüne pusula ve her zaman açık ekran özelliğiyle geldi. Her zaman açık ekran özelliği çok sevilen ve bu sayede “gerçek bir saat” halini aldığı söylenen model, Series 4 değil ancak Series 3 sahiplerinin satın almak istedikleri bir cihaz oldu. Şimdi ise Apple Watch Series 6 akıllı saat gündeme gelmeye başladı. Yeni bilgilere göre Watch Series 6 performans konusunda çıtayı yükseltecek. Series 4’ten Series 5’e performansı artırmayan Apple, bunu yeni modeliyle değiştirecek gibi görünüyor. Buna ek olarak modelin daha yüksek WiFi ve mobil bağlantı hızlarına ulaşacağı da gelen bilgiler arasında. Söylendiği kadarıyla bunun arkasında saatin içinde yapılacak bir materyal değişimi yer alıyor. Watch Series 6‘nın Series 5’e oranla daha iyi su yalıtımı sunduğu da yeni arasında dikkat çekiyor. Burada tam olarak nasıl bir artışın geleceği bilinmiyor. Çünkü mevcut Series 5 ile hali hazırda denize girilebiliyor. Yeni model ile özellikle “derinlik konusunda” ciddi bir artış yapılacak izlenimi oluşuyor.

Watch Series 6‘nın en büyük yeniliği ise MicroLED ekranı olacak gibi görünüyor. OLED’in sundukları üstüne daha ince, parlak ve az enerji harcayan panellere imkan tanıyan MicroLED teknolojisi, aynı zamanda çok daha uzun ömürlü ve OLED yanma sorununa çok daha dayanıklı. Buna bağlı olarak saatin biraz daha ince kasaya ve ince çerçevelere sahip olacağı da iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 6 merak ediliyor. Peki yeni Series 5 ailesi Türkiye’de kaça satılıyor?

Modelin başlangıç fiyatı alüminyum kasa için 3.099 TL seviyesinde. Bu fiyat 40 mm versiyon için belirlenmiş. 44 mm alüminyum versiyonu almak için 3.299 TL verilmesi gerekiyor. Türkiye’ye paslanmaz çelik, titanyum ve seramik gövde seçeneklerini getirmeyen şirket, bakalım yeni modeline ne gibi sürprizler sunacak?

İlgili Video