reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4 Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5 modelinden dikkat çeken ilk bilgiler

Teknoloji devi Apple, akıllı saat tarafının en önemli ismi konusunda. İşte bu alanda sıra Apple Watch Series 5 modeline geldi. Saat hakkında yeni bilgiler var.

Apple Watch Series 4, giyilebilir dünyanın en çok dikkat çeken modelleri arasında yer alıyor. İnceltilen çerçeveleri ve teknik detaylarıyla öne çıkan saat, bu yıl içerisinde yerini Apple Watch Series 5 modeline bırakacak. Yaz sonunda resmi olarak lanse edilmesini beklediğimiz saat, gelen bilgiye göre Japan Display imzalı OLED ekran kullanacak. Bu gelişme LCD panel tarafında ciddi maddi kayıp yaşayan Japan Display için oldukça olumlu görünüyor. Genel olarak Apple Watch Series 5 hakkında çok fazla bilgimiz bulunmuyor. Ancak analist Ming-Chi Kuo, yeni model ile EKG özelliğinin daha fazla ülkeye geleceğini belirtiyor. Ayrıca yeni modele seramik kasa seçeneğinin ekleneceği de belirtiliyor. Bu seçeneğin “Edition” versiyon adıyla geleceği ve çok pahalıya satılacağı tahmin ediliyor. Modelde genel olarak bir tasarım değişikliği ise beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 4 şu detaylarla gelmişti

Gücünü şirket tarafından geliştirilen 64-bit S4 işlemciden alan saat, eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans sunuyor. WatchOS 5 işletim sistemiyle gelen saat, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. FDA tarafından onaylanmış bir elektriksel kalp sensörü taşıyan saat, sağlık için Series 3’e oranla çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Modelin Türkiye başlangıç fiyatı 40 mm boyut için 3.499 TL seviyesinde. 44 mm boyut içinse 3.749 TL ödenmesi gerekiyor

İlgili Video