reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter

J.K Rowling’in “ilk Harry Potter” açıklaması

Söz konusu sonradan yapılan açıklamalara gelince J.K. Rowling‘in eline su dökmek zor. Ancak biz Fantastik Canavarlar 2 açıklamaları beklerken Pottermore yeni Harry Potter açıklamaları yayınlıyor.

Fantastik Canavarlar 2 filmi sonrası akıllardaki tüm o karmaşayı çözmesi beklenen Harry Potter yazarı J.K. Rowling, sessizliğini muhtemelen üçüncü film için korumak durumunda. Ancak yazar Pottermore için kaleme aldığı açıklamalar yayınlayarak evreni detaylandırmaya devam ediyor. Pottermore’da Potter ailesinin detaylarının paylaşıldığı yazıda, ailenin ilk Harry Potter’ının başka bir isim olduğu bir kez daha görünüyor. Rowling’in kaleme aldığı bu detaylar hem kitapta edinme şansı erişemediğimiz bilgileri içeriyor hem de Rowling’in sonrada seriye sıkıştırmaya çalıştığı bağlantılarla dolup taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Potter ailesinin geçmişi

Rowling ailenin Harry ismine sahip ilk üyesinin serinin ana karakteri olmadığını açıkladı. James Potter’ın büyük babasının isminin Henry Potter olduğunu belirten yazar şöyle bir not düşmüş: “Yakınlarındaki insanlar ona Harry derdi. Evet, Harry ilk Harry Potter değildi. Ayrıca ikilinin pek çok farklı açıdan benzerlikleri bulunuyor.

Henry isminin Harry gibi güçle ilişkili olduğunu kaydeden yazar Almanca köklerden devşirildiğini belirtiyor. İkilinin lider ruhunu da buna bağlıyor. Ancak ailedeki ilk Harry vurgusu açıkçası bir parça garip görünüyor. Rowling Henry Potter’dan geçmişte de bahsetmişti. Ancak bu kez Harry ismiyle çağrıldığı vurgusunu asıl Harry’nin kişisel özellikleri ile de bağdaştırarak yapıyor ve ikilinin bağlantılı olduğunu işaret ediyor. Potter ailesi ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Fantastik Canavarlar 2 fragmanı

İLGİLİ HABERLER