reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome Android

Google Chrome Android sürümü için önemli yenilik

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome, Android tarafında önemli bir yenilik kazanmaya hazırlanıyor. İşte detaylar;

Google Chrome, masaüstünde olduğu kadar mobilde de milyonlar tarafından kullanılıyor. Android işletim sisteminin merkezinde yer alan tarayıcı, gelen bilgilere göre iPhone ve iPad’lerin yerleşik tarayıcısı olan Safari benzeri kontrol yapısı kazanmaya hazırlanıyor. Safari tarayıcıda sayfalar arasında gezmek için kenarlardan sağa ya da sola kaydırılması yeterli oluyor. Bu sayede sayfanın altındaki ok tuşlarına basılmasına gerek kalmıyor. İşte bu çok kullanışlı kullanım altyapısı, popüler tarayıcının Android sürümünde de test ediliyor. Herkese ne zaman geleceği bilinmeyen bu yapının, kullanıcılar tarafından çok beğenileceği tahmin ediliyor. Bu kullanım özellikle büyük ekranlarda büyük bir konfor getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google ve Microsoft da Chrome için ortak çalışmalar yapıyor

ARM tabanlı Windows 10 dizüstü bilgisayarlar, yakında özel bir Chrome’a kavuşacak gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre iki şirketin yazılım mühendisleri bu konuda aktif olarak çalışmalar yapıyor. ARM’a özel bir Chrome sürümü, özellikle performans açısından çok büyük önem arz ediyor. Bu altyapıya özel bir sürüm, daha akıcı bir deneyime işaret ediyor. Ancak sürümün ne zaman çıkacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Video

Apple’ın yeni MacBook Air modeli