reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter yazarı J.K. Rowling den Jude Law a Dumbledore dersi

Harry Potter yazarından Jude Law’a “Dumbledore dersi”

Jude Law, Harry Potter yazarı J.K. Rowling’den Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminin çekimi öncesi aldığı “Dumbledore dersini” anlattı.

Şimdilerde üçüncü filmini beklediğimiz Fantastik Canavarlar serisi, Harry Potter hayranlarından beklenen ilgiyi ne yazık ki istediği ölçüde göremedi. Beş filmlik planlanan bu seri bizi orijinal serinin geçmişine götürüyordu ki bu da pek çok heyecan verici detay içerdiği anlamına geliyor. Buna genç Dumbledore ve Grindelwald da dahil. Şimdilik ikinci filmde bu ikiliye dair hayranlar aradığını bulabilmiş değil. Filmde Dumbledore’u canlandıran Jude Law da en azından Dumbledore açısından yapımda kendini yeterince gösteremediğine inanıyor. Öte yandan aktör film öncesi J.K. Rowling’den nasıl bir Dumbledore dersi aldığını detaylandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter yazarı Jude Law’a karakterin tüm tarihi anlatıyor

Vanity Fair‘a röportaj veren Law, Rowling’in Dumbledore konusunda onu nasıl eğittiğini şöyle anlatıyor: “Çay içtiğini hatırlıyorum. Ayağında inanılmaz yüksek topuklu ayakkabılar vardı. Bana dönüp ‘Sorun değilse ayağa kalkacağım’ dedi ve neredeyse 3 saat boyunca sağa sola yürüyüp karakteri anlattı.” Rowling, karakterin geçmişini ve kişiliğine dair ipuçlarını Law’la paylaşırken aktör de hızlı hızlı not aldığını kaydediyor. Law ikinci filmde bu aldığı notları yeterince gösterememiş olsa da üçüncü filmin yolda olduğunu hatırlatıyor. “Daha göstereceklerim var.” demeyi de ihmal etmiyor. Harry Potter evrenini keşfetmeye devam edecek olan Fantastik Canavarlar 3, 12 Kasım 2021‘de vizyondaki yerini alacak. Filmin ilk iki filme kıyasla daha başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Westworld 3. sezon tarih duyurusu adeta yeni bir diziyi müjdeliyor