reklamı kapat

POPÜLER

Ooredoo

5G destekli dünyanın ilk sürücüsüz uçan taksisi

Mobil Dünya Kongresi çok sayıda yenilikçi ürünü görmemizi sağlıyor. Barselona’da devam eden fuarda Ooredoo, dünyanın ilk sürücüsüz 5G bağlantılı uçan taksisini test etti. Uçan taksi tüm dikkati üstüne çekiyor.

Otomatik drone benzeri araç, iki kişiyi saatte 130km hızla 20 dakika mesafedeki bir hedefe taşıyabiliyor. Ooredoo’nun standında sergilenen uçan taksi, Katar’ın başkenti Doha’nın üzerinden uçmayı simüle eden Sanal Gerçeklik deneyimi ile tamamlandı. Taksi, Ooredoo’nun 5G ağında çalışıyor, yani sürücü yok ve yolcuları trafik derdinden kurtarıyor. Yolcuları hedeflerine güvenle ulaştırmaya imkan tanıyan taksi geleceği günümüze getiriyor. Ooredoo ayrıca, 2022’de Katar’da gerçekleşecek futbol turnuvası gibi mega etkinliklerinde ziyaretçilere yardımcı olmak için çocuk konum izleme, drone’ları kullanarak stadyum güvenliği ve akıllı bağlantılı uygulamalar dahil olmak üzere teknolojinin nasıl yenilikçi hizmetler sunabileceğini gösteren canlı gösteriler sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ooredoo şirketinden açıklama

Ooredoo Grubu İcra Kurulu Başkanı Şeyh Saud bin Nasser al-Thani, “2018’de ticari olarak hazır 5G’yi piyasaya süren dünyanın ilk iletişim şirketi olduğumuzda 5G teknolojisinde dünya lideri olduk. Bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde 5G demolarımıza, özellikle de kullanıcıların taksinin içinde oturabilecekleri ve Doha üzerinden Sanal Gerçeklikte uçmanın heyecanını yaşayabilecekleri kendiliğinden sürüş yapan 5G bağlantılı taksiye büyük ilgi gösterilmesini bekliyoruz.” dedi

İlginizi çekebilir

Bir başka taksi konsepti