reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4

Merak uyandıran Xiaomi Mi Band 4 hakkında ilk bilgiler

Xiaomi‘nin popüler Mi Band akıllı bileklik ailesine dahil olacak yeni model hakkında ilk resmi açıklama yapıldı. Xiaomi Mi Band 4 için hazır olun.

Xiaomi Mi Band ailesi gerçekten oldukça popüler. Sadece Türkiye’de milyonlar satan bu akıllı bileklik ailesine, dediğimiz gibi yeni bir model daha geliyor. Firmanın açıkça “Xiaomi Mi Band 4” olarak isimlendirdiği bu model, söylendiği kadarıyla 2019 içerisinde kesin olarak lanse edilecek. Aşağıda detaylandırdığımız Mi Band 3’ün şu an çok iyi sattığını söyleyen firma, bu tarafta satışların veya pazarın daralma yaşamadığını belirtiyor. Bu açıdan Xiaomi Mi Band 4 modelini tanıtmak için hiç acelesi olmayan teknoloji devi, yeni modelin sunacakları hakkında da herhangi bir bilgi vermiyor. Çok büyük yeniliklerin beklenmediği yeni akıllı bileklik, önümüzdeki 1-2 ay içerisinde gelmeyecek yönünde tahminler yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 3’ün teknik özelliklerini hatırlarsak

Tasarımsal olarak yapılan adımlarla daha modern görünür hale getirilen bileklik, yuvarlak hatlarıyla dikkat çekiyor. Mi Band 2’den farklı olarak kayışın içine değil dışına çıkartılan ürün, tamamen siyah bir gövdeye ve 0,42 inçten büyüyen 0,78 inç boyutunda renksiz bir dokunmatik 128×80 piksel OLED ekrana sahip. Bağlantı noktasında Bluetooth 4.2 kullanan ve 110 mAh pili bulunan ürün, bu açıdan yüzde 50’lik bir kapasite artışı getiriyor. Yapılan değişiklikler ile cihazın ekranında gelen telefonunuza gelen metin mesajlarını okunabiliyor ya da gelen çağrılar görülebiliyor. Direkt olarak üzerinden çağrıyı sessize alma özelliği sunan bileklik, bünyesinden alarmın kapatılmasına da imkan tanıyor. Hava durumu hakkında hızlı olarak bilgi verebildiği açıklanan Xiaomi Mi Band 3, her türlü egzersizi kayıt altına alabiliyor.

Bünyesinde bir nabız sensörü bulunan bileklik, Mi Fit uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. NFC’ye sahip bir versiyonunun olduğu da söylenen modelin, bu versiyonu mobil ödeme için kullanılabiliyor. 50 metre suyun altında kullanılabilen Mi Band 3, Mi Band 2’de çok şikayet edilen bir detayı da ortadan kaldırıyor. Şirketin açıklamasına göre bilekliğin standart kayışı artık kolay şekilde açılmıyor / çıkmıyor. Bu konuda daha sağlam bir tasarım kullanan firma, böylelikle egzersiz sürecine daha iyi eşlik edecek gibi görünüyor. 20 güne kadar pil ömrü sunan akıllı bileklik, beraberinde gelen basit USB şarj cihazı aracılığıyla rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bilekliğin Çin satış fiyatı 26 dolar seviyesinde.

İlgili Video

Ürünün resmi tanıtım videosu