reklamı kapat

POPÜLER

Neuron EV VEGA

Elektrikli pickup ile dikkat çekmişti; Neuron EV VEGA ile SUV’ye geçiş vakti [Video]

Geçtiğimiz yıl elektrikli pickup ile adından söz ettiren girişim, Neuron EV VEGA ile kendi içerisindeki ilk binek nitelikli modeli karşımıza çıkartmaya hazırlanıyor.

Neuron EV, son yıllardaki elektrikli araç girişimleri arasına 2019 içerisinde dahil olanlar arasındaydı. Ürün gamının oluşumundaki ilk iki modelini elektrikli pickup ve kamyon modellerine odaklayan Kaliforniya merkezli marka, Çin’den önemli oranda yatırım desteğiyle yoluna emin adımlarla ilerliyor. İlk iki modelinin hemen ardından bu kez karşımıza SUV Neuron EV VEGA ile çıkan ekip, araçlarının sınıfında bir ilk olduğunu iddia ediyor. Dünyanın ilk modüler SUV modeli olarak lanse edilen VEGA’yı markasının da ilk binek modeli olarak da nitelendirmek de mümkün. Şimdilik sadece elektronik tasarım görselleri üzerinden değerlendirebileceğimiz araçla ilgili çok ciddi teknik detay olmadığını da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neuron EV VEGA, elektrikli pickup T/One ile benzer altyapıya sahip

Pickup modeli T-One ile benzer platformlar üzerine geliştirilen VEGA’nın sürüş dinamikleri bazında önemli bir iddiası var. Şasi ve altyapının bir araya geldiği özel formülünde yüksek rijitlik üzerine şekillenen bu iddiayı özellikle virajlı yollarda görmek çok heyecan verici olabilir. Aracın açıklanan nadir rakamsal verilerinden birisi de ebatları. 4.877 milimetre uzunluğa, 1.981 milimetre genişliğe ve 1.676 milimetre yüksekliğe sahip olduğunu gördüğümüz VEGA’nın hiç de ufak bir SUV olmadığı buradan anlaşılıyor. Bu yıl içerisinde ailenin diğer modellerinde de görmeyi beklediğimiz teknik özellik bilgileriyle tekrar karşımıza çıkmasını beklediğimiz VEGA ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.