reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X2

OPPO Find X2 ve heyecan uyandıran IMX708 kamera detayı!

2020’nin en çok merak edilen amiral gemilerinden OPPO Find X2, kamera konusunda çok iddialı olacak gibi görünüyor. Bunun arkasında da IMX708 yer alıyor.

Advertisement

OPPO Find X2, 2020 ilk çeyrekte gelen telefonlar arasında yer alıyor. Daha şimdiden ses getiren akıllı telefon, gelen son bilgilere göre Sony’nin yakında tanıtacağı IMX708 kamera sensörüyle yolda bulunuyor. Bu sensör için iki firmanın ortak çalışmalar yaptığı aktarılırken, IMX708’in en az üçlü bir kurulum merkezinde olması bekleniyor. Sony imzalı IMX708 aktarıldığı kadarıyla 48 megapiksel çıktı verebiliyor ve çok özel bir otomatik netleme teknolojisi üstüne kuruluyor. Bu teknoloji sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar iyi netleme yapabilecek denilen sensör, yapılan sızıntıya göre 1/1.3 inç gibi büyük boyutta. Fotoğraf kalitesinin çok yüksek olacağı aktarılan sensör, Find X2‘in en önemli detaylarından olacak gibi görünüyor. Telefonun önünde ise yine Sony imzalı IMX616 sensör yer alacak deniyor.

Model sızdırıldığı kadarıyla gücünü Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Cihazda Samsung Display tarafından üretilen 120 Hz yenileme hızına sahip kavisli bir 6,5 inç 3168×1440 piksel ekran bulunuyor. 120 Hz yenileme hızını Samsung Galaxy S20 ailesinden farklı olarak QHD+ çözünürlükte de sunabilecek denilen amiral gemisi cihaz, bu açıdan sevindiriyor. Ancak bu kombinasyonda pilin çabuk biteceği, bu yüzden de OPPO’nun yeni cihazında 60 Hz seçeneğini de kullanıcılarına sunacağı aktarılıyor. Modelin Snapdragon X55 modem ile 5G desteği sunacağı da biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find X2 için kesinleşen önemli bir detay daha var

OPPO, kendi geliştirdiği ekran altı kamera altyapısını Find X2‘de kullanmayacak. Firma bunun arkasındaki nedeni ise “seri üretim” olarak gösteriyor. Bu açıdan OPPO Find X2 modelinin ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacağı ya da Find X gibi kızaklı bir sistem kullanacağı düşünülüyor. Bu konu halen tam olarak netlik kazanmış değil.

İlgili Video

Firmanın ekran altı kamera teknolojisi