reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den fiyatıyla çok ses getirecek 5G telefon haberi

Teknoloji devi Huawei, 5G telefonları herkesin ama herkesin alabileceği hale getirecek ilk firmalardan olacak gibi görünüyor. İşte detaylar;

2020 5G’li akıllı telefonların yılı olacak. Birçok firmadan, hatta Apple’dan bile 5G’li telefonlar satışa çıkacak. Bu alana hali hazırda adım atan en önemli isimlerden Huawei ise, yukarıda da dediğimiz gibi 5G dönemini herkese yayacak ilk firmalardan olacak gibi görünüyor. Çünkü gelen bilgilere göre şirket 2020 sonu ya da 2021 başında sadece 150 dolarlık bir 5G akıllı telefonu satışa sunacak. 5G telefonlar şu an 4G modellerden daha pahalıya satılıyor. Yıl sonunda bu durum tamamen değişecek, 5G artık giriş seviyesi telefonlarda da olacak deniyor. Bu durum son kullanıcı için elbette güzel görünüyor. 5G’li telefonların ve kullanıcıların artmasıyla 5G altyapılarının da hız kazanması bekleniyor. 5G konusunda artık Türkiye’de de önemli adımların atılması arzu ediliyor. Bu arada Huawei’nin 5G altyapısı konusunda da dünyanın en iyisi olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

[haber id=”5

Huawei şu sıralar P40 ailesiyle gündemde

Ailenin en üstünde yer alan model ise P40 Pro. 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kurulan ve gücünü en üstte 12 GB RAM ile Kirin 990 / 990 5G işlemciden alan cihaz 10x optik, 100x kadar da dijital zoom sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’de de satılacağını düşündüğümüz telefon, maalesef Google uygulamaları ve servisleri olmadan geliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10