reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli otomobil

Formula E ‘de test edildi ; elektrikli otomobil geleceğinin “yağı” Mobil EV

Her geçen gün daha popüler hale gelen ve çeşitlenen elektrikli otomobil piyasası için yardımcı ekipmanlar da dönüşümü ayak uyduruyor.

Advertisement

Her türlü motor işleyişinin temel parçalarından birisi şüphesiz en iyileme elemanları. Bugün dönüşmekte olan otomobil dünyasının olmazsa olmazlar listesinde şüphesiz yağlar var. Güç üniteleri değiştikçe de bu temel parçaların da değişimi kaçınılmaz bir hal alıyor. Dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Mobil de elektrikli araçlar için tasarladığı yeni ürün ailesiyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Mobil EV adındaki bu ürünün ilk olarak elektrikli otomobil yarışları organizasyonu Formula E’de yarışan Porsche otomobillerde kullanıldığını görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli otomobil işleyişindeki temel parçalara destek

Elektrikli araçların güç ve aktarma organlarının gereksinim duyduğu tüm ihtiyaçları karşılayan ürün paketi, otomobillerin iki şarj arasında daha uzun menzile ulaşmasına da olanak tanıyor. Ürün içerisinde kullanılan elektromotorlar, aküler ve güç elektroniği gibi sistemlerin ısı verimliliğini düzenlemek ve ekipman ömrünü uzatmaya yardımcı olurken soğutma ve koruma gibi temel destekleri de sağlayabiliyor. Markanın patentli teknolojilerini barındıran projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Madeni Yağlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Russ Green; “Ulaşım değişiyor ve elektrikli araçlar her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Müşteriler ve OEM’ler ise elektrikli araçlarının menzil ve güvenlik performansını optimize etmeyi hedefliyor. Şirketimiz de bu noktada önemli bir avantaj sağlamakta. Müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını desteklemek adına geliştirdiğimiz ürün ve hizmet çözümlerine, Mobil EV serisi ile başlangıç yaptık.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Neuron EV VEGA