reklamı kapat

POPÜLER

Bollinger B1

Tam elektrikli pickup ve SUV sokaklara çıkıyor; Bollinger B1 ve B2 için fiyatlar açıklandı

Konseptten başlayan macerası seri üretime önümüzdeki yıl taşınacak olan Bollinger B1 ve Bollinger B2, artık resmi fiyatlarıyla da listelerde.

Küresel üreticilerin şimdilik SUV ve binek modelleriyle dahil olduğu elektrik dönüşümü, oluşumu yeni tamamlan üreticiler cephesinde ise nispeten daha cesur ve hızlı şekilde ilerliyor. Piyasa trendlerini takip eden ve üretim planlamalarını açık olan sınıflara yönlendiren bu isimlerin başırısız olma ihtimaliyse şimdilik çok zor görünüyor. Bollinger B1 ve Bollinger B2, yaklaşık bir yıllık zaman zarfı içerisinde adını daha sık duymaya başladığımız iki önemli model. Sıkı LOG takipçilerinin kolaylıkla anımsayabileceği bu modelleri en son geçtiğimiz eylül ayı itibarıyla seri üretime hazır versiyonlarıyla tekrar karşımızda görmüştük. SUV’nin yanı sıra halihazırda Tesla’nın hazırlığı içerisinde olduğu elektrikli pickup sınıfına da girecek olan Amerika merkezli şirket, modellerin fiyatlarını da duyurdu.

Bollinger B1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bollinger B1 ve Bollinger B2 aynı başlangıç fiyatıyla sunuluyor

2020’da seri üretim bandına çıkacak olan modelleri sipariş vermek isteyenlerse şu aşamada 1.000 dolarlık ön ödeme yapmak zorunda. Sipariş veren kullanıcıların vazgeçmesi durumunda bu paranın geri iade edilebilir olması da güzel detaylar arasında. Bollinger’in her iki model için açıkladığı başlangıç fiyatıysa 125.000 dolar olarak detaylara yansıyor. Tüm modellerde iki adet elektrik motorundan faydalanan Bollinger, 614 beygir güç ve 905 Nm tork değerleri sunuyor. 0’dan 100′ hızlanmalarını yaklaşık 4,5 saniyede tamamlayabilen modellerin erişebileceği maksimum sürat değeriyse 160 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Şanzıman ayağında iki kademeli bir üniteyle yola çıkacak olna modellerin yükseklik ayarlanabilir yapıda olması da bir hayli önemli. Bu alanda standart olarak 38 santimetrelik değere sahip olan B1 ve B2, ihtiyaç duyulduğunda 50 santimetreye kadar yukarı taşınabiliyor. Modeller 2.300 kilograma kadar yükleme ve 3.400 kilograma kadar çekiş desteği de sunabiliyor. Kokpit bölümü klasik arazi araçlarını andıran modellerde deri kaplamanın dışında vegan seçeneğinin de olması farklı kullanıcı kitleleri için fazlasıyla anlamlı.

İlginizi çekebilir

2020 Land Rover Defender tanıtım filmi