reklamı kapat

POPÜLER

JMC Tiger EV

Çin’in elektrikli pickupı asfalta çıkıyor; JMC Tiger EV ve netleşen teknik veriler

Çin otomobil pazarında önemli bir potansiyel barındıran JMC Tiger EV, teknik özellikleri gereği şimdilik standart bir seviyede.

Radikal tasarım hatlara sahip Tesla Cybertruck üzerinden ilgisini çekmeyenlerin dahi merkezine aldığı elektrikli pickup piyasasında hararetli günler bizi bekliyor. Bu zamana kadar daha çok Workhorse, Rivian ve Bollinger gibi girişim niteliğindeki şirketlerle adından söz ettiğimiz sınıf dönüşümü kısa süre içerisinde Ford’un hamlesiyle iyice şenlenecek. Özellikle Amerika merkezli olan bu oluşumların ortaya koyduğu iddialı rakamlar her geçen gün kullanıcıyı cezbederken, Uzak Doğu’dan da benzer bir dönüşüm için nabız geldiğini söyleyebiliriz artık. JMC Tiger EV, geçtiğimiz süreçte yüzünü gösteren ve artık seri üretim detayları gibi netleşen yönleriyle Çin pazarındaki ilk örneklerinden birisi olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

JMC Tiger EV hakkında öne çıkan bilgiler

Halihazırda pazarda satışta olan aracın tam elektrikli bir versiyonu olarak dönüşüme takılacak olan Tiger EV için son kullanıcının dikkate alacağı önemli parçalar netlik kazanmış durumda. İki ve dört tekerlekten çekiş olmak üzere versiyonlara ayrılarak satışa sunulacağını gördüğümüz modelde fiyat noktasının temelini de bu parça belirleyecek. Giriş seviyesinde 35.400 dolarlık bir etikete sahip olacağı resmileşen Tiger EV’nin üst paketteki fiyat seviyesi ise 38.250 dolara kadar esneklik gösterebiliyor. Yaklaşık 165 beygir güce sahip olacağı da netleşen modelin batarya kısmı ise 66 kWh‘lik pakete emanet. Kaynaklara baktığımızda bu ünitenin aracı menzil bazında tek seferde 335 kilometreye kadar destekleyebileceğini görüyoruz. Üretim sürecine geçilmesiyle birlikte önümüzdeki yıl asfalta çıkabilecek olan JMC Tiger EV, pazarın hareketlenmesinde öncü olabilecek potansiyele de sahip.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T